Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Resident Evil 2 otrzyma darmowe DLC

​Oczekiwany remake Resident Evil 2 trafił do dystrybucji, zbierając świetne recenzje i notując jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. To jednak nie koniec atrakcji dla miłośników produkcji, ponieważ już połowie przyszłego miesiąca - 15 lutego - posiadacze gry otrzymają za darmo DLC o nazwie Ghost Survivors.

Rozszerzenie pozwoli zapoznać się z wydarzeniami w Racoon City z perspektywy trójki nowych postaci. Rozdziały będą więc trzy: In No Time to Mourn z właścicielem sklepu z bronią, Runaway, z córką burmistrza w tarapatach oraz Forgotten Soldier, gdzIe wcielimy się w jednego z żołnierzy.

Reklama

Nie jest obecnie jasne, czy Capcom planuje jeszcze jakieś inne dodatki DLC, lecz w Japonii do gry dodano na przykład oryginalne skórki Claire i Leona, pochodzące z pierwowzoru z 1998 roku. Nie pasują zbytnio do współczesnej oprawy graficznej, ale czego nie robi się dla fanów.

Tymczasem Resident Evil 2 notuje kolejne sukcesy w sprzedaży. Produkcja zajęła pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii w ubiegłym tygodniu, choć ukazała się dopiero w piątek. Co interesujące, to już drugie takie wyróżnienie dla RE2 - oryginał w 1998 roku także osiągnął szczyt.

Idąc dalej, Resident Evil 2 to także pierwszy raz w historii serii, gdy tytuł dotarł do pierwszej piątek najchętniej włączanych gier na Steamie, debiutując z wynikiem czterokrotnie lepszym od Resident Evil 7. I po co tworzyć nowe gry, skoro remake’i osiągając tak spektakularne rezultaty?

Jeśli o remake’ach serii mowa, to na tapecie jest teraz naturalnie odświeżenie Resident Evil 3. Jak przyznał producent Yoshiaki Hirabayashi, wszystko znajduje się teraz w rękach fanów. Współczesne RE2 powstało, ponieważ fani domagali się tego od lat. Podobne chęci muszą dotyczyć RE3.

Resident Evil 3: Nemesis debiutowało już rok po Resident Evil 2, w 1999 roku. To były prostsze czasy. Ponownie trafiamy do Raccoon City, choć tym razm akcja toczy się na 24 godziny przed wydarzeniami przedstawionymi w RE2. Wcielamy się w Jill Valentine, starającą się uciec z miasta pełnego zombie.

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje