Reklama

Remnant: From the Ashes - nowa strzelanka akcji od Gunfire Games

Firma Perfect World Entertainment zapowiedziała Remnant: From the Ashes - nowy projekt studia Gunfire Games, które odpowiedzialne jest za Darksiders III.

Akcję gry osadzono w przyszłości, kiedy Ziemia została zaatakowana przez The Roots - tajemniczych przybyszów z innego wymiaru. Jedyną nadzieją ludzkości na uratowanie planety jest dokładne poznanie wroga poprzez udanie się do innych światów.

Kolejne odwiedzane plansze tytuł wygeneruje losowo. Na każdej pojawią się określone wyzwania oraz potwory powiązane z danym poziomem. Twórcy obiecują rozmaitych przeciwników - od sporych rozmiarów bestii niewielkie, ale groźne kreatury.

Gracze dostosują prowadzonego bohatera do własnego stylu rozgrywki. Developerzy przygotowują zróżnicowane klasy postaci wyróżniające się odmiennymi zestawami umiejętności do wykorzystania w walce z oponentami.

Reklama

W trakcie zabawy użytkownicy trafią na kupców, którzy po uratowaniu udadzą się do bezpiecznej bazy, gdzie odwdzięczą się surowcami. Zapasy posłużą do tworzenia nowego wyposażenia i udoskonalania już posiadanego ekwipunku.

Gra przedstawi wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. W tytule znajdzie się też tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. autorzy zaznaczają, że kluczem do sukcesu w starciach z The Roots ma być współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami danej drużyny.

Dokładna data premiery Remnant: From the Ashes nie jest znana, ale produkcja powinna ukazać się w przyszłym roku. Projekt powstaje z myślą o trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Więcej informacji twórcy ujawnią na sierpniowych targach gamescom i PAX West. Poniżej obejrzeć zaś można pierwszy zwiastun gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama