Remaster Mass Effect jeszcze w październiku?

​Według najnowszych - nadal nieoficjalnych - informacji, długo oczekiwany zestaw remasterów kosmicznej trylogii Mass Effect ma ukazać się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku - o ile nie dojdzie do opóźnienia. Takie wieści przekazał jeden z dziennikarzy z USA.

Reporter Jeff Grubb mówił o planach Electronic Arts w rozmowie z podcastem GamesBeat Decides. Jak wyjaśniał mężczyzna, plany mogą się jeszcze zmienić, ponieważ globalna pandemia krzyżuje szyki wielu firm na całym świecie. Plany mówią więc o październiku, ale mogą jeszcze ulec zmianie.

"Wiem, że jakoś do ubiegłego tygodnia plan na pewno zakładał zapowiedź na początku października i premierę później w tym miesiącu. To dobre wieści. Złe są takie, że mamy rok 2020 i data może zacząć się przesuwać. Istnieje takie prawdopodobieństwo, to jeszcze nic pewnego" - dodał dziennikarz.

Reklama

Electronic Arts w październiku wyda Star Wars Squadrons, ale to mniejsza pozycja, wyceniana w Stanach Zjednoczonych na 40 dolarów. Zestaw remasterów Mass Effect miałby być "pełnoprawnym" produktem, za 60 dolarów, z premierą zaraz przed - zawsze gorącym - okresem świątecznym w USA.

"Wszystko inne się rozpada, na całym świecie, więc mogę wyobrazić sobie, że po prostu poczekają. Ale to nic pewnego, nie mogę tego zagwarantować. Wydaje się jednak, że jest taka możliwość, ale ostatnio słyszałem właśnie o tych planach na październik" - mówił dalej Grubb podczas rozmowy.

Jednocześnie mężczyzna od razu tonował oczekiwania i mówił, że remastery będą po prostu odświeżeniem oprawy graficznej, bez znaczących zmian w rozgrywce czy w innych aspektach produkcji. "Tego gracze powinni oczekiwać" - ostrzegał dobrze poinformowany reporter.

Mass Effect 3 niedawno wróciło na Steam, w ramach szerszej inicjatywy Electronic Arts. O remasterach mówi się już od dłuższego czasu. Ostatnio - w maju - w sprawozdaniu finansowym korporacji pojawiły się wzmianki o "tytule HD", który ma być właśnie tym zestawem tytułów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mass Effect: Andromeda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy