Reklama

Remaster Borderlands zepsuł kooperację

​Kooperacja jest jednym z najważniejszych elementów serii Borderlands. Nie inaczej jest w odświeżonej wersji pierwszej części, wydanej niedawno w związku z zapowiedzią całkiem nowej odsłony. Problem w tym, że coop w Borderlands: Game of the Year Enhanced często po prostu nie działa.

Już od premiery w dniu 3 kwietnia w sieci pojawiają się narzekania sfrustrowanych graczy, wyrażających żale na forum Gearbox czy w serwisie społecznościowym Reddit. Problem jest jeden, dość poważny: nie da się dołączyć do lobby, czy do znajomych, czy też do nieznajomych graczy.

Początkowo wydawało się, że kłopoty dotyczą wyłącznie posiadaczy PlayStation 4, lecz wkrótce doszło do równouprawnienia, ponieważ coraz więcej posiadaczy odsłon PC oraz Xbox One zaczęło zgłaszać te same trudności w dołączeniu do zabawy wieloosobowej przez sieć.

Reklama

"Uważam, że to wielki problem, który jest pomijany. Kupiłem grę tylko po to, żeby grać z braćmi! To nadal świetny tytuł, ale cholerka... To poważny problem!" - donosi jeden z poszkodowanych, we wiadomości przypominającej setki innych zgłoszeń publikowanych w internecie w ostatnich dniach.

Tymczasowym rozwiązaniem ma być otwieranie portów i ustawień NAT. Inni wskazują, że takie kroki i tak nie pomagają, a - po drugie - są dość niebezpieczne, podczas gdy kooperacja w "Borderlands 2, Far Cry, Path of Exile, Diablo 3 i tak dalej" - działa w tym samym czasie bez żadnych przeszkód.

Gearbox na razie milczy, a jedynym oficjalnym komunikatem są słowa moderatora na oficjalnym forum dyskusyjnym. Ten zapewnił tylko, że deweloperzy "zdają sobie sprawę z problemów" oraz "aktywnie pracują nad rozwiązaniem". Pozostaje chyba uzbroić się w cierpliwość.

Game of the Year Enhanced ma stanowić "ostateczną" wersję strzelanki Borderlands, z rozdzielczością sięgającą 4K, wsparciem dla palety barw HDR oraz szeregiem usprawnień przeniesionych z Borderlands 2, takich jak pełnoprawna mini-mapa zamiast kompasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje