Reklama

Remaster Assassin's Creed III usprawni rozgrywkę

​Zaplanowana na końcówkę marca premiera odświeżonej wersji Assassin's Creed III sprawi, że otrzymamy produkcję nie tylko w ładniejszej oprawie. Twórcy poinformowali bowiem, że planują także wprowadzenie szeregu zmian w rozgrywce w tym siedmioletnim już tytule.

Oprócz zmian technicznych, zremasterowana wersja gry zyska też liczne poprawki w zakresie rozgrywki, które oparto podobno na uwagach i opiniach członków społeczności, zgłaszanych od premiery pierwowzoru - czytamy w najnowszej informacji na oficjalnej stronie serii.

Pierwsze, co rzuci się w oczy, to zapewne interfejs, który przeszedł gruntowny lifting, by bardziej odpowiadać dzisiejszym standardom. Jako przykład takiego podejście wymieniono na dostęp do ustawień dla daltonistów, które pomagają choćby dostrzegać przeciwników na minimapie.

W zremasterowanej wersji gry pojawią się też nowe funkcje ułatwiające działania w ukryciu, a także możliwość krycia się w zaroślach, zwabiania przeciwników gwizdaniem oraz dokonywania podwójnych zabójstw, co powinno zapewnić "lepszą równowagę pomiędzy akcją i skradaniem się".

Reklama

Przeprojektowaniu uległa również ekonomia gry, która teraz jest znacznie prostsza i zapewnia dodatkowe profity, takie jak możliwość wytwarzania dodatkowego uzbrojenia. Przygotowano nawet szereg strojów, które stanowią hołd złożony sławom serii, takim jak Aleksios, Bayek czy Aguilar.

Warto przypomnieć usprawnienia techniczne, które ogłaszano już wcześniej: remaster zyska tekstury wysokiej rozdzielczość i obsługę trybów 4K oraz HDR. Do tego poprawki w modelowaniu obiektów, a także renderowanie oparte o prawa fizyki (PBR), co powinno usprawnić głównie oświetlenie.

W planach jest też odsłona na Nintendo Switch, gdzie także wprowadzono sporo usprawnień, takich jak wsparcie dla wibracji HD Rumble, interfejs dotykowy, kontrolowanie ruchowe przy celowaniu, czy też specjalnie dostosowany interfejs użytkownika, dostosowujący HUD w locie do trybu konsoli.

Assassin's Creed III Remastered zadebiutuje na konsolach PS4  oraz Xbox One, a także na komputerach PC już 29 marca 2019, natomiast na systemie Nintendo Switch - 21 maja 2019. Tytuł wchodzi w skład Przepustki Sezonowej do Assassin's Creed Odyssey, ale będzie też dostępny osobno.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje