Reklama

Remake Shadow of the Colossus debiutuje na rynku – z tej okazji zwiastun

​Dzisiaj premierę ma remake Shadow of the Colossus. W związku z tym firma Sony opublikowała nowy zwiastun produkcji.

Nagranie koncentruje się na fabule tytułu. Akcję osadzono w świecie zamieszkanym przez tytułowych gigantów. Głównym bohaterem jest Wander, który w celu ożywienia swojej ukochanej musi pokonać szesnastu olbrzymów.

Najważniejszą częścią rozgrywki są oczywiście walki z kolosami. Bardzo często w trakcie poszczególnych starć podopieczny musi wspiąć się po ciele przeciwnika, aby dotrzeć do słabych punktów, których zniszczenie pozwoli pokonać oponenta.

Pierwowzór ujrzał światło dzienne w 2005 roku na PlayStation 2. W 2011 na PS3 zadebiutował zaś remaster produkcji, w którym jednak wprowadzono niewielkie zmiany, ograniczając się jedynie do zwiększenia rozdzielczości obrazu do 1080p.

Reklama

Nad nową wersją gry pracuje japoński oddział Sony oraz studio Bluepoint. Developerzy podkreślają, że tytuł jest pełnoprawnym remake’iem - wiele rzeczy przygotowano od zera. Autorzy poprawili nie tylko oprawę graficzną, ale także przeprojektowali sterowanie.

Odświeżone Shadow of the Colossus dostępne jest tylko na PS4. W Polsce gra ukazała się w edycji z rodzimymi napisami. Wspomniany trailer przybliżający fabułę produkcji można zaś obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje