Reklama

Remake pierwszej odsłony cyklu Yakuza z datą premiery w Europie

Deep Silver i SEGA podały dokładny termin debiutu zachodniej edycji Yakuza Kiwami - remake’u pierwszej odsłony cyklu.

Jak poinformowali przedstawiciele obu firm, produkcja ukaże się w USA i Europie podczas tegorocznych wakacji - 29 sierpnia. Gra ukaże się tylko na konsoli PlayStation 4, choć w Japonii dostępna jest także na PS3.

Tytuł wyceniono na 34,99 euro, a więc mniej więcej 149 zł. Osoby, które zdecydują się złożyć zamówienie przedpremierowe na edycję fizyczną, w ramach bonusu otrzymają specjalne metalowe pudełko.

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie, Yakuza Kiwami dostępna będzie w wersji z japońskim dubbingiem oraz angielskimi napisami. Na razie nie wiadomo czy któraś z firm zdecyduje się wydać projekt w Polsce.

Reklama

Gra jest pełnoprawnym remake’iem pierwszej odsłony cyklu. Twórcy znacząco ulepszyli oprawę graficzną oraz uzupełnili produkcję o nowe treści. Pojawią się na przykład dodatkowe przerywniki filmowe (prawie pół godziny), a także wyzwania i zadania poboczne.

Usprawniono też rozgrywkę, większość mechanizmów opierając na rozwiązaniach zaczerpniętych z nowszych części serii. Przykładem są na przykład zmodyfikowane sterowanie oraz system walki. Autorzy postanowili też na nowo nagrać japoński dubbing.

Innym niedostępnym w oryginale elementem, który znajdzie się w remake’u, są pojedynki z jednookim Majimą. Jegomość pojawi się w najmniej spodziewanych momentach, zmuszając nas do stoczenia starcia.

Nie zmieni się za to fabuła. Głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu - członek japońskiej yakuzy (tamtejszej mafii), który na 10 lat trafia do więzienia niesłusznie oskarżony o morderstwo. Gdy wychodzi na wolność, dowiaduje się, że rodzina wyrzuciła go z przestępczej "branży", a z klanowego konta zniknęło 10 miliardów jenów (czyli około 100 milionów dolarów), zaś jego przyjaciółka z dzieciństwa zaginęła.

Poniżej można obejrzeć najnowszy zwiastun zachodniego wydania Yakuza Kiwami:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy