Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Remake nietypowego XIII opóźniony do 2020 roku

​Miało już być pięknie, lecz remake nietypowej strzelanki XIII nie ukaże się w listopadzie obecnego roku, jak pierwotnie planowano. Nowa data premiery nie jest jeszcze znana, lecz premiera odbędzie się dopiero w bliżej nieokreślonym czasie w przyszłym roku, nadal na PC, PS4, Xbox One oraz Switch.

Jak podano w informacji prasowej, firma wydawnicza Microids jest zadowolona z dotychczasowych postępów deweloperów ze studia PlayMagic, lecz dodatkowy czas jest potrzebny twórcom na "osiągnięcie poziomu detali, o jaki zabiegamy". Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Reklama

Oryginał ukazał się w zamierzchłej przeszłości 2003 roku, jako strzelanka dostępna na PC, PS2, Xbox oraz GameCube. Tytuł, bazujący na belgijskich komiksach o tym samym tytule, wyróżniał się interesującą oprawą graficzną, stawiającą właśnie na rysunkowy, komiksowy styl i cel-shading.

Produkcja zebrała całkiem dobre oceny, lecz wydaje się, że została raczej niedoceniona. Fabuła opowiada o cierpiącym na amnezję mężczyźnie, który zostaje oskarżony o zamordowanie prezydenta USA (w tej roli David Duchovny). Wśród doborowej obsady aktorskiej pojawiał się także Adam West.

Oskarżenia pod naszym adresem dość szybko okazują się być bezpodstawne, lecz to nie koniec zmagań, ponieważ nasz bohater musi jeszcze poradzić sobie z grupą dwudziestu (XX) prawdziwych zamachowców, których celem jest obalenie rządu w USA. Wszystko to na przestrzeni 34 misji.

Zaletą komiksowej oprawy oraz cel-shadingu jest to, że grafika tego typu niemal wcale się nie starzeje, co powinno znacznie ułatwić zadanie twórcom z PlayMagic. "Założeniem jest przeniesienie świetnej opowieści XIII na nową generację, z najlepszą grafiką i animacją" - zapewnia wydawca.

Dowiedz się więcej na temat: XIII

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje