Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Remake drugiej odsłony serii Yakuza trafi na rynki zachodnie

​SEGA ujawniła, że Yakuza Kiwami 2 - remake drugiej odsłony cyklu - zostanie wydanych na rynkach zachodnich.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, w Stanach Zjednoczonych produkcja zadebiutuje w trakcie tegorocznych wakacji - 28 sierpnia. Na razie nie wiadomo, czy w tym terminie gra pojawi się w Europie, ale jest to wysoce prawdopodobne.

Reklama

Wzorem Yakuza Kiwami, tytuł jest pełnoprawnym remake’iem drugiej odsłony serii koncentrującej się na japońskiej mafii. Wszystkie treści z oryginału z 2006 roku przeniesiono na silnik Dragon Engine, dzięki czemu całość wygląda znacznie ładniej.

Twórcy odświeżonej wersji nie tknęli podstawowych mechanizmów rozgrywki oraz fabuły. To oznacza, że gracze pokierują poczynaniami Kazumy Kiryu, który w rok po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części stara się nie dopuścić do wybuchu otwartej wojny między klanami Omi i Tojo.

Nie zabrakło jednak nowości. Autorzy przygotowali dodatkową kampanię, której głównym bohaterem jest Majima. Opowieść prezentuje historię, która rozegrała się pomiędzy wydarzeniami z pierwszych dwóch odsłon cyklu.

Yakuza Kiwami 2 w Japonii ukazała się w grudniu ubiegłego roku, co oznacza, że gracze z państw zachodnich swoje wydanie otrzymają zaledwie ośmiu miesiącach oczekiwania. Gra zmierza tylko na jedną platformę - PS4.

Poniżej można obejrzeć zwiastun anglojęzycznej edycji:

Dowiedz się więcej na temat: Yakuza Kiwami 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje