Reklama

Rekordowa sprzedaż GTA V, świetne wyniki finansowe Take-Two i 10 powstających gier na next-geny

Skłamałbym, jeśli napisałbym, że jestem zaskoczony.

Take-Two ujawniło pierwsze konkretne, globalne wyniki sprzedaży Grand Theft Auto V publikując swój raport finansowy za trzeci kwartał 2014 roku rozliczeniowego. Są one bardzo wysokie - produkcja znalazła kilkadziesiąt milionów nabywców.

Przedstawiciele Take-Two poinformowali, że do tej pory GTA V sprzedało się w liczbie 32,5 miliona egzemplarzy - tyle kopii gry trafiło bezpośrednio do klientów. Ponadto 70% nabywców produkcji posiadających dostęp do internetu przynajmniej raz uruchomiło moduł sieciowy GTA Online.

To wszystko przełożyło się na bardzo dobre wyniki finansowe firmy, która w omawianym okresie wygenerowała aż 1,86 miliarda dolarów przychodów (rok wcześniej 415,8 miliona). Pozwoliło to osiągnąć zyski w wysokości 578,4 miliona dolarów (wcześniej 70,9 miliona).

Reklama

Po raz kolejny potwierdzono, że trwają już prace nad fabularnymi rozszerzeniami do "piątki". Szczegółów jednak brak, ale te maja zostać ujawnione "wkrótce". Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, nie chciał także wypowiedzieć się na temat ewentualnego wydania gry na next-geny i PC.

Dobrze - choć nie tak świetnie, jak GTA V - poradziło sobie również Borderlands 2, które rozeszło się dotąd w liczbie 8,5 miliona egzemplarzy, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedająca się produkcja wydana przez 2K Games. Nic więc dziwnego, że Gearbox Software nie spoczywa na laurach i zajmuje się kolejnymi dodatkami DLC do tego tytułu.

Przedstawiciele Take-Two zdradzili, że współpracujące z firmą studia pracują obecnie aż nad 10 grami na next-geny. Konkretów brak, poza tym, że zapowiedziane niedawno Evolve jest jedną z nich. Z ciekawostek warto wspomnieć, że 4 marca na PC ukaże się kompletne wydanie XCOM: Enemy Unknown składające się z podstawki i rozszerzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy