​Redfall w wersji na PlayStation 5 powstawało, ale zostało anulowane

Nie będzie to wielkim zaskoczeniem dla wielu osób, ale Arkane Studios potwierdziło oficjalnie, że Redfall w wersji na PlayStation 5 powstawało, ale zostało anulowane.

Informacja o przerwanych pracach nad Redfall dla PlayStation 5 pochodzi z wywiadu z jednym z francuskich serwisów - jeden z głównych deweloperów ujawnił też powód takiej decyzji.

Brak wersji PS5 efektem umowy z Xboxem?

Harvey Smith, reżyser gry, powiedział, że port Redfall na PS5 nigdy tak naprawdę nie miał okazji zostać bardziej rozbudowanym z powodu ZeniMax, czyli firmy, która jest właścicielem Bethesdy oraz Arkane. W 2021 roku ZeniMax stało się częścią studiów Microsoftu i Xbox Game Studios. Oznaczało to, że gra nie miała szans powstać w wersji na PS5 - ostatnim portem wydanym przez ZeniMax było Deathloop, a to z powodu obowiązujących jeszcze wtedy umów. Zespół Arkane otrzymał wtedy polecenie by bardziej skoncentrować się na grach pecetowych oraz na konsole Xbox i wydawanych w ramach Xbox Game Pass. Redfall będzie grą, która od pierwszego dnia zadebiutuje w Game Passie, co nastąpi już za nieco ponad miesiąc.

Reklama

Jednak z punktu widzenia graczy informacja ta nie jest specjalnie szokująca - większość spodziewała się, że gra ma teraz niewielkie szanse trafić na PS5 - raczej oczywistym było, że firma podlegająca pod Microsoft i Xboxa będzie się koncentrować na tworzeniu gier pod własny ekosystem. Na razie nie wiadomo jakie będą losy innych gier, takich jak The Elder Scrolls 6, ale niedaleka przyszłość powinna przynieść odpowiedź na pytanie czy Redfall i Starfield będą początkiem całej listy tytułów dedykowanych Xboxom.

Jeszcze jedna ważna i pozytywna zmiana

Przy okazji ujawniono również, że twórcy rozważają jeszcze usunięcie wymogu stałego podłączenia do internetu w trybie dla pojedynczego gracza. Narazie są to tylko rozważania, a jeśli opcja taka się pojawi to nie na premierę tylko po niej - dobrze jednak, że twórcy widzą jak społeczność graczy reaguje na podobne wymagania w innych tytułach - przypomnijmy sobie chociażby zamieszanie wokół Suicide Squad: Kill the Justice League.

Premiera gry Redfall zapowiadana jest na 2 maja tego roku, w wersjach na pecety oraz Xboxy Series X i S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Redfall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy