Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Red Dead Redemption w bazie Windows Compatibility. Wersja PC nadchodzi?

Red Dead Redemption jest jedną z tych gier, której posiadacze komputerów najbardziej zazdroszczą właścicielom konsol.

I choć przedstawiciele Rockstara wielokrotnie zarzekali się, że nie wydadzą produkcji na PC, okazuje się, że wirtualny western ostatecznie może trafić na blaszaki. Tak przynajmniej sugerują informacje znalezione... w serwisie Microsoftu.

Reklama

Windows Compatibility to program, w ramach którego Microsoft sprawdza czy dana aplikacja lub gra działają na "Okienkach". Do usługi zgłosić produkt może wydawca lub sam Microsoft. Następnie gigant z Redmond wraz z developerem sprawdza czy testowana produkcja pomyślnie przeszła procesy certyfikacyjne. Jest to o tyle ważne, bo oznacza to, że aplikacja działa na Windowsie 7, 8 lub 8.1.

No dobrze, ale co to ma wspólnego z Red Dead Redemption? Na stronach Windows Compatibility znaleziono wpis związany z grą Rockstara. Wynika z niego, że produkcja działa na "Okienkach" w wersji 7, 8 i 8.1, a do tego kartę produktu opatrzono też pudełkiem z odpowiednim logiem. To oznacza, że tytuł pomyślnie przeszedł weryfikację.

Oczywiście nie należy się jeszcze cieszyć - pojawienie się Red Dead Redemption w bazie Windows Compatibility nie jest równoznaczne z tym, że gra trafi na blaszaki. Zwłaszcza, że przedstawiciele Microsoftu stwierdzili, że umieszczenie wpisu z produkcją Rockstara było "błędem". Problem w tym, że nadal go nie skasowano.

Cóż, targi E3 już za niecały miesiąc. A przecież przedstawiciele Microsoftu obiecywali, że postanowili położyć większy nacisk na pecetowe granie, zaś konkretne informacje o nowej strategii firmy mamy poznać wkrótce.

Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje