Red Dead Redemption 2 zawita na PC?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje sugerujące, że Red Dead Redemption 2 trafi na PC.

Grupa fanów o nazwie TGFG - swego czasu zasłynęła znalezieniem w GTA V ukrytej misji ze statkiem kosmitów - w serwisie LinkedIn natrafiła na profil byłego programisty ze studia Rockstar. Pomiędzy 2009 a 2016 rokiem jegomość pracował w oddziale firmy z Leeds, gdzie zajmował się między innymi następną odsłoną cyklu wirtualnych westernów. Developer napisał, że gra powstaje nie tylko z myślą o konsolach, ale również komputerach.

Oczywiście powyższe doniesienia trzeba traktować z dużym dystansem. Przede wszystkim nie ujawniono linka prowadzącego do konta oraz tożsamości tajemniczej osoby, co oznacza, że trudno zweryfikować wspomniane informacje.

Reklama

Co ciekawe, dziennikarzom PC Gamer podobno udało się dotrzeć do profilu programisty. Okazało się jednak, że zdążył już wprowadzić stosowne modyfikacje i usunął wzmiankę o PC wśród platform docelowych Red Dead Redemption 2.

Nadmienić także należy, że poprzednie części cyklu - w przeciwieństwie na przykład do serii GTA - do tej pory nie ukazały się na komputerach osobistych. Szanse na wydanie na "blaszakach" kolejnej odsłony wydaje się więc mało prawdopodobne, choć niewykluczone, że Rockstar zmienił dotychczasowe podejście. Red Dead Redemption 2 na Xbox One i PlayStation 4 ukaże się 26 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama