Red Dead Redemption 2 trafi na Steam w przyszłym tygodniu

Okazuje się, że okres wyłączności Epic Games Store dla Red Dead Redemption 2 w wersji PC wynosił dokładnie miesiąc. Odpowiedzialne za produkcję studio Rockstar ogłosiło bowiem, że odsłona przeznaczona na Steam zadebiutuje 5 grudnia, dokładnie miesiąc po premierze w listopadzie.

Oczywiście, produkcja dostępna jest też w Rockstar Games Launcher, lecz dotychczas jedynym "zewnętrznym" sposobem na zakup RDR2 była właśnie aplikacja przygotowana przez Epic Games, często przez graczy krytykowana. Debiut na Steamie powinien przełożyć się na wzrost sprzedaży.

Red Dead Redemption 2 to pierwsza gra z serii Red Dead Redemption, która trafiła na PC. Wersja ta zawiera liczne ulepszenia techniczne i graficzne, aby pogłębić imersję gracza, a także nowe misje: dodatkowi przestępcy do złapania, kryjówki gangów, uzbrojenie do zdobycia i nie tylko.

Reklama

Red Dead Redemption 2 na PC otwiera także bezpłatny dostęp do współdzielonego przez graczy i świata sieciowej rozgrywki Red Dead Online, zawierającego wszystkie wprowadzone do tej pory ulepszenia i zawartość, w tym Profesje na pograniczu, które pozwalają zdobywać nagrody.

Gracze na Steamie mogą też dziękować kupującym wcześniej za przeprowadzenie wstępnych testów. Działanie produkcji na PC zaraz po premierze było bowiem mocno kłopotliwe, z licznymi problemami i spadkami płynności. Twórcy wzięli się jednak do pracy i wydali kilka łatek, poprawiających sytuację.

Było tak źle, że Rockstar wystosował nawet oficjalne przeprosiny za zaistniałą sytuację, jednocześnie z publikacją kolejnej łatki, która wydatnie poprawiała wrażenia graczy w wersji PC. Był też prezent w postaci darmowego poncho, które założymy na naszą postać w sieciowym trybie Red Dead Online.

Firma obwiniała "nieprzewidziane problemy ze specyficznym połączeniem sterowników graficznych Nvidii, kart graficznych Nvidii i określonych procesorów" - czytamy na oficjalnej stronie. Łatka nie rozwiązała wszystkich kłopotów, ale wkrótce później nowe sterowniki opublikowała Nvidia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama