Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Red Dead Redemption 2 notuje drugi najlepszy debiut w historii

​Rockstar Games pochwaliło się, że Red Dead Redemption 2 wypracowało oszałamiające 725 miliony dolarów zysków już podczas pierwszego weekendu w sprzedaży. To drugi najlepszy wynik w historii gier wideo. Lepszym rezultatem może pochwalić się tylko GTA 5, inna gra tej samej firmy.

Grand Theft Auto V we wrześniu 2013 roku w pierwszy weekend zarobiło ponad miliard dolarów, co do dzisiaj pozostaje niedoścignionym wynikiem nie tylko w świecie gier wideo, ale także w ogólnie pojętej rozrywce, obejmującej także kino czy muzykę.

Reklama

To jednak nie wszystkie rekordy Red Dead Redemption 2. Produkcja może pochwalić się jeszcze kilkoma innymi zdobyczami. Sony Interactive potwierdziło między innymi, że to najchętniej zamawiana przed premierą gra w historii PlayStation Network.

Idąc dalej na PS4, western zanotował także najwyższą sprzedaż pierwszego dnia w historii PlayStation Network, a także najwyższą sprzedaż w PlayStation Network, jeśli wziąć pod uwagę pierwsze trzy dni. Wydaje się, że to właśnie PlayStation 4 było chętniej wybieraną konsolę w przypadku tej gry.

To nie powinno raczej dziwić, ponieważ Sony już wcześniej podpisało umowę marketingową z Rockstarem. Studio przygotowało między innymi szereg treści na wyłączność dla PS4, w tym także związanych z nadchodzącym w listopadzie trybem sieciowym Red Dead Online.

All to nie wszystkie rekordy! Grand Theft Auto V ukazało się we wtorek, więc to właśnie wydane w piątek Red Dead Redemption 2 może pochwalić się najlepszym w historii gier wideo weekendem w sprzedaży. Nie trzeba chyba dodawać, że to także najlepszy debiut w tym roku, pod względem przychodów zostawiający na pokonanym polu także wszystkie tegoroczne filmy.

Należy także pamiętać, że już w listopadzie premier trybu sieciowego do Red Dead Redemption 2, co na pewno poprawi statystyki. Nie da się także ukryć, że mamy do czynienia z grą, która będzie sprzedawała się przez długie lata, w odróżnieniu od corocznych odsłon FIFA czy Call of Duty.

Tymczasem analityce spekulują, że wersja PC może ukazać się już w kwietniu przyszłego roku, co da wielu graczom szansę na zakupienie tytułu po raz kolejny. Dość powiedzieć, że te najbardziej zaangażowane osoby kupowały GTA 5 trzy razy, wraz z wydawaniem kolejnych konwersji.

Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama