Red Dead Online pozwala wcielić się w jelenia

​Interesująca aktualizacja sieciowego trybu Red Dead Online pozwala wcielić się w nietypową "postać" - mowa o tajemniczym jeleniu cienistym. Nowość związana jest z wprowadzoną niedawno profesją przyrodnika i wymaga skrupulatnego badania śladów zwierzęcia, w które następnie się zamieniamy.

8 września mała aktualizacja dodała darmowy przedmiot do gry - broszurę badań nad witalizmem, otrzymywaną od panny Davenport. Dodatkowo dostajemy też darmową mapę skarbów, ale atrakcja związania z jeleniem przeznaczona jest dla przyrodników na co najmniej piątym poziomie.

"Mieszkańcy Annesburga plotkują o wyjątkowym jeleniu z ciemnym porożem. Legendarny jeleń cienisty zazwyczaj unika ludzi, ale bądźcie ostrożni, bo potrafi być agresywny i szarżować, jeśli poczuje się zagrożony. Tropem tego mitycznego zwierzęcia podążają kłusownicy" - napisano.

Reklama

Łatka wprowadziła też specjalne rośliny, które trzeba zebrać. Jeśli pozyskamy pięć, broszura wskaże nam miejsce, w którym możemy znaleźć ślady jelenia. Wystarczy wejść z nimi w interakcję, by zamienić się w zwierzę. Efekty jest tymczasowy, ponieważ wygasa po dokładnie 5 minutach.

O ile wcześniej nie zginiemy, ponieważ w Red Dead Online niebezpieczeństw nie brakuje. Jako jeleń możemy zajmować się przeróżnymi jelenimi czynnościami, takimi jak chodzenie, biegania i jedzenie trawy. Dla urozmaicenia można także spróbować zaatakować łosia, co okazuje się być niewykonalne.

Obecnie jedyną dostępną formą jest jeleń, lecz gracze już teraz znaleźli w plikach gry kolejne opcje, wskazujące na inne broszury i dalsze zwierzaki. Co jednak istotne, wiele wskazuje też na to, że za kolejne broszurki będziemy już musieli zapłacić - będzie to po prostu nowa forma transakcji cyfrowej.

Zamienianie się w zwierzęta nie jest nowością w grach studia Rockstar. W Grand Theft Auto 5 już dawno temu gracze znaleźli rośliny peyote, a w ubiegłym roku podobną funkcję zmiany formy wprowadzono nawet do Grand Theft Auto Online, z różnymi zwierzętami jako opcją zmiany ciała.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama