Red Dead Online: Nowa aktualizacja ograniczy szkodliwe zachowania graczy

​Raport finansowy Take-Two Interactive dowiódł, że sieciowy komponent Red Dead Redemption II cieszy się niemałą popularnością, a Rockstar dotrzymuje słowa i nie ustaje w jego rozwijaniu. Już 26 lutego mamy spodziewać się dużej aktualizacji, która wprowadzi m.in. system Law and Bounty, nowe codzienne wyzwania oraz poprawi balans broni.

Rockstar chwali się jednak przede wszystkim nieustannym słuchaniem głosów społeczności. I to właśnie na podstawie jej uwag pragnie jak najbardziej ograniczyć niechciane zachowanie graczy. W tym celu zmieniony zostanie m.in. sposób informowania innych osób o naszej obecności. Od teraz nasza postać nie będzie wyświetlana na mapie innych graczy, dopóki nie będzie się znajdować w odległości przynajmniej 150 metrów. Wyjątkiem będą sytuacje, gdy wystrzelimy z broni, lecz też wyłącznie na niewiele większy dystans. Ma to zapobiec obieraniu na cel ciągle tych samych graczy, nawet jeśli są daleko od nas.

Reklama

To jednak nie wszystko. Rockstar zamierza nam również wskazać nadmiernie agresywne jednostki. Im więcej złych uczynków się dopuścimy, tym wyraźniej będzie zaznaczona na mapie nasza pozycja. Wystarczy jednak, że przestaniemy zabijać innych graczy i ich konie, a nasza kropka na mapie stopniowo wróci do standardowego koloru. Na podstawie wagi naszych grzechów będzie też wyznaczana cena za naszą głowę.

Oprócz tego czeka nas garść zwyczajowych poprawek. Tymczasem jeszcze przed wprowadzeniem aktualizacji możemy cieszyć się zwiększoną liczbą przyznawanych punktów doświadczenia.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama