Reklama

Red Dead 2 oraz Switch na czele sprzedaży w USA w listopadzie

​Firma NPD Group podała listopadowe wyniki sprzedaży na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki, w Stanach Zjednoczonych. Wśród gier nie ma większych niespodzianek - królowało Red Dead Redemption 2. W sferze sprzętu liderem było za to Nintendo Switch, ze sporym wzrostem zainteresowania.

Dzięki temu korporacja z Japonii mogła pochwalić się, że nie to nie PS4 czy Xbox One jest najszybciej sprzedającą się konsolą w tej generacji, a jest nią właśnie Nintendo Switch. Taki rekord pobito dzięki rozprowadzeniu aż 8,7 miliona urządzeń w zaledwie 21 miesięcy. To tempo lepsze od Sony czy Microsoftu.

Jeśli o listopadzie mowa, to wzrost w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wyniósł zaledwie 3 procent. Wydaje się, że rynek jest już nasycony PS4 oraz Xbox One i gracze czekają na nową generację sprzętu, kupując jednocześnie właśnie nowsze Nintendo Switch, które odpowiada za większość wzrostów.

Reklama

Nie można jednak powiedzieć, że Sony i Microsoft powinny spieszyć się z nowymi modelami. W listopadzie tego roku dopiero po raz trzeci doszło bowiem do sytuacji, w której wszystkie trzy najważniejsze konsole - PS4, Xbox One, Switch - sprzedały się w nakładzie przekraczającym milion sztuk. Dokładnie rzecz biorąc, przekroczono nawet 1,3 mln egzemplarzy.

Zainteresowanie grami spadło o 15 procent w porównaniu z listopadem ubiegłego roku, do poziomu 1 miliarda dolarów. Liderem, bez niespodzianki, było Red Dead Redemption 2, które zdołało wyprzedzić dwa popularne cykle strzelanek, a więc Call of Duty: Black Ops 4 oraz Battlefield 5.

Większym zaskoczeniem może być fakt, że na czwartym miejscu jest Fallout 76, która to produkcja okazała się być spektakularną porażką w kwestii jakości. Wyniki zaburza nieco Pokemon: Lets Go, które liczone jest osobno w wersjach Pikachu oraz Eevee.

Poniżej dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie:

  1. Red Dead Redemption 2
  2. Call of Duty: Black Ops 4 (bez wersji PC)
  3. Battlefield V (bez wersji PC)
  4. Fallout 76 (bez wersji cyfrowych)
  5. Pokemon: Lets Go Pikachu (bez wersji cyfrowych)
  6. Pokemon: Lets Go Eevee (bez wersji cyfrowych)
  7. NBA 2K19
  8. Madden NFL 19
  9. Spyro Reignited Trilogy
  10. FIFA 19 (bez wersji PC)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy