Reklama

Ready Player One: Spielberg kręci film dla graczy

Amerykańskiego reżysera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Miłośników z pewnością ucieszy wiadomość o ujawnieniu daty premiery jego kolejnej produkcji.

Produkcji, która w dodatku powinna przypaść do gustu miłośnikom branży gier, bowiem najnowszy film Spielberga oparty będzie na świetnej książce "Ready Player One" autorstwa Ernesta Cline'a, która ukazała się w 2011 roku.

Fabuła powieści umiejscowiona została w 2044 roku. Przedstawiany przez autora świat nie należy do najbardziej przyjaznych - zrujnowane przez kryzys miasta, głód i śmierć to smutna codzienność przeciętnego mieszkańca Stanów Zjednoczonych. Wiele osób woli uciekać do wirtualnej rzeczywistości kreowanej przez twórców gier.

Reklama

Jedną z takich osób jest główny bohater, osiemnastoletni Wade, który każdą możliwą chwilę poświęca grze Oasis (odpowiednik Second Life), w której ukryte są zagadki prowadzące do nagrody - naprawdę dużych pieniędzy i władzy.

Po tym, jak udaje mu się rozkodować jedną z nich przestaje być anonimowym użytkownikiem. Cała społeczność w zdumieniu obserwuje jego dalsze kroki. Dokonania Wade'a motywują wiele osób do zakładania nowych kont i próbowania własnych sił.

Niestety wśród nich są także tacy, którzy są w stanie posunąć się do najbardziej obrzydliwych rzeczy, i to nie tylko w wirtualnym świecie Oasis. Główny bohater musi porzucić dotychczasowy styl życia i oprócz buszowania po serwerach gry, spróbować poradzić sobie z trudną rzeczywistością, od której Oasis była ucieczką, idealnym schronieniem. Jaki będzie finał tej.

Cóż, tego możecie dowiedzieć się, czytając książkę Cline'a. Co prawda może być trudno zdobyć ją w polskiej wersji - powieść ukazała się na naszym rynku w 2012 roku nakładem wydawnictwa Amber, ale jeśli ktoś nie ma problemu z angielskim, to z powodzeniem kupi własny egzemplarz na Amazonie. Pozostali muszą szukać na portalach aukcyjnych lub czekać na premierę filmu.

A film ma zadebiutować na srebrnych ekranach dopiero 15 grudnia 2017 roku. Obsada jeszcze nie jest znana, ale wiadomo, że za scenariusz odpowiedzialny będzie Zak Penn, który wcześniej pracował przy takich produkcjach, jak m.in.: "Za linią wroga", "X-Men: Ostatni bastion", "Incredible Hulk". Realizacją projektu zajmą się Warner Bros., Village Roadshow i Dreamworks.

"Każdy film Stevena Spielberga to ogromne wydarzenie, dlatego postanowiliśmy, że najbardziej właściwą datą premiery dla nowego projektu jednego z największych twórców wszech czasów będzie okres świąteczny" - powiedział Dan Fellman, prezes WB.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Fellmana. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zwiastuny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama