Reklama

Razer przedstawił swoją konkurencję dla Steam Decka

Rynek handheldów powiększy się niedługo o kolejny produkt. Tym razem swoich sił w walce z Nintendo i Valve spróbuje Razer. Firma zaprezentowała właśnie swoją własną konsolę przenośną.

Rosnący rynek handheldów

Niektórzy fani handheldów pamiętają jeszcze czasy PSP, Nintendo DS-a czy PlayStation Vita. Zanim przenośne konsole zaczęły z powrotem cieszyć się większą popularnością, minęło kilka lat ciszy. Smartfony stają się coraz silniejsze, mają już teraz ogromne możliwości i nie wymagają ponoszenia dodatkowych kosztów przez graczy. W końcu każdy ma jakiegoś smartfona.

Ostatnie lata jasno dały jednak do zrozumienia, że w rynku handheldów drzemie ogromny potencjał, który teraz stopniowo zaczynają wykorzystywać deweloperzy i wydawcy. Nintendo Switch w sprzedaży znacząco pomogła pandemia, która doprowadziła w pewnym momencie nawet do braków sprzętu. Ostatnio na rynek wkroczył również Valve, odnosząc ogromny sukces ze swoim Steam Deckiem.

Reklama

Razer Edge 5G

Następny w kolejce jest najwyraźniej Razer. Zaprezentowana właśnie konsola jest wyposażona w Snapdragon G3X Gen 1 i jak sama nazwa wskazuje, ma ciągły dostęp do internetu 5G Verizona. Największą przewagą Razer Edge nad konkurencją będzie w rezultacie możliwość podłączenia do sieci bez dostępu do Wi-Fi czy kabla Ethernet.

Razer dodał również, że grać będzie można w gry zapisane w pamięci sprzętu albo poprzez streaming. Niestety na tym kończą się informacje, jakie dostaliśmy od twórców. Na szczęście już 15 października odbędzie się RazerCon, podczas którego mamy poznać więcej szczegółów na temat tego sprzętu. Powinniśmy dowiedzieć się, jak wiele Razer czerpie od swojej konkurencji i ile może zmienić na rynku handheldów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy