Reklama

Raven's Cry: TopWare pozwane przez twórców za bezprawne korzystanie z praw

​Piracko klimatyczne Raven's Cry tworzone przez krakowskie Reality Pump to jeden z bardziej oczekiwanych tytułów na polskim rynku.

Z jego wydaniem może być jednak problem - TopWare zostało pozwane przez pierwotnego producenta Octane Games za korzystanie z praw autorskich mimo regularnego naruszania warunków umowy i ostatecznego zerwania jej.

Raven's Cry na mocy umowy pomiędzy fińskim Octane Games a TopWare miało być częściowo finansowane przez obie firmy. TopWare - jak twierdzą przedstawiciele Octane - spóźniało się kilkakrotnie z płatnościami, naruszając tym samym warunki umowy. Ze względu na fakt, że wydawca nie pokrył należności mimo próśb Finów, umowa została zerwana w czerwcu. W związku z tym TopWare nie miało już praw do gry.

Reklama

Mimo to TopWare publicznie utrzymywało, że pod opieką wydawcy Reality Pump nadal pracuje nad grą, a "góra" planuje ją wydać - kilka dni temu ogłoszono nawet datę premiery 7 marca 2014. Od czerwca prawnicy Octane kilka razy próbowali rozpocząć ponowne negocjacje z TopWare, jednak firma nie była zainteresowana nabyciem licencji. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu w Kolonii.

Chcę tu podkreślić, że powyższe informacje wynikają z oficjalnego stanowiska Octane Games. Skontaktowaliśmy się już z TopWare, by wkrótce wydawca przedstawił nam swoje stanowisko i pozwolił ukazać spór w sposób bardziej obiektywny.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Raven's Cry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy