Reklama

Ratchet & Clank: Rift Apart trafi na PC?

​Fani pecetowego grania mogą zacierać ręce, bo najnowszy zwiastun produkcji sugeruje, że jej ekskluzywność na PlayStation 5 może być tylko czasowa.

Sony podzieliło się dziś nowym zwiastunem Ratchet & Clank: Rift Apart, który - chcący lub niechcący - zawiera wskazówkę na temat potencjalnego debiutu gru na PC. Na końcu zwiastina możemy bowiem dowiedzieć się, że gra jest konsolowym "ekskluzywem" PlayStation 5, a nie produkcją ekskluzywną PS5. I nawet jeśli zdaniem części osób to doszukiwanie się czegoś, co chcielibyśmy tam zobaczyć, to nie pierwszy raz, kiedy mamy do czynienia z podobną sytuacją.

Sony w przeszłości korzystało już z terminu konsolowa ekskluzywność PlayStation 5, co oznacza, że gra tylko przez pewien czas będzie zarezerwowana dla tej platformy. Tak było choćby w przypadku Final Fantasy VII Remake, Final Fantasy XVI, Project Athia czy Death Stranding, które trafiło już przecież na PC, więc trudno mówić tu o przypadku. Oczywiście, dopóki Sony nie powie tego wprost, wszystko może się jeszcze zmienić, ale naszym zdaniem nowy Ratchet to kolejna gra, która zasili w końcu bibliotekę PC.

Reklama

Warto też wspomnieć, że Sony w taki sam sposób zdradziło w ubiegłym roku komputerowy debiut Demon’s Souls, więc coś musi być na rzeczy. Szczególnie że wszystko pasuje do nowej strategii Japończyków, którzy w końcu patrzą na PC przychylniejszym okiem i w końcu dzielą się z komputerowymi graczami swoimi produkcjami (przypominamy o wczorajszym wpisie na temat gier ukrytych na stronie Kuratorów Steam PlayStation Studios) - co prawda wciąż nie tak chętnie jak Microsoft z Xboxem, ale lepsze to niż nic.

Tak czy inaczej, z niecierpliwością czekamy na debiut Ratchet & Clank: Rift Apart, bo z każdym kolejnym zwiastunem przekonujemy się, że gra będzie fenomenalna i w końcu zademonstruje możliwości nowej generacji konsol. Zresztą zobaczcie sami:

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy