Reklama

Ratchet & Clank: Bardzo dobra sprzedaż

Na samym początku pragniemy nadmienić, że chodzi o grę na PS4, a nie animację, którą od jakiegoś czasu można zobaczyć w kinach.

Insomniac pochwaliło się na Twitterze, że odświeżenie pierwszego Ratcheta i Clanka dorobiło się tytułu "najszybciej sprzedającej się odsłony w historii marki". Konkretnych liczb, niestety, nie podano. Wiadomo jedynie, że w tydzień od wydania rimejk zameldował się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży, zrzucając z zaszczytnej lokaty trzecie Soulsy.

Tymczasem film radzi sobie nieporównywalnie gorzej. Obraz nie tylko został rozwalcowany przez krytyków, ale i zarobił w Stanach skromne 4,8 mln dolarów, lądując po premierowym weekendzie na siódmym miejscu amerykańskiego box-office'u.

Reklama

To wynik znacznie poniżej oczekiwań (przewidywano bowiem między 8 a 10 mln wpływów), w dodatku dziełko przegrywa zarówno z innymi debiutantami ("Keanu"), jak i... wyświetlaną od dwóch miesięcy "Zootopią" (która - nawiasem mówiąc - pewnie zmierza po swój pierwszy miliard).

Nawet jednak jeśli nieudany debiut na srebrnym ekranem był tylko pretekstem do odświeżenia klasycznego platformera - powiadam Wam, było warto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy