Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Raport finansowy Electronic Arts: Przymiarki do E3 i dobre wyniki

Electronic Arts zaprezentowało swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2013 roku fiskalnego, a także za całe ostatnie 12 miesięcy. Ujawniono też, czego możemy spodziewać się po nadchodzących targach E3.

Jako że większości graczy mało obchodzą finanse, tak naprawdę interesująca dla nich informacją będzie fakt, że na targach E3 firma zamierza po raz pierwszy zaprezentować swoje next-genowe gry. Możemy spodziewać się Battlefielda 4, projektu od BioWare (zapewne trzeci Dragon Age) oraz FIFY 14.

Reklama

Przy okazji tej ostatniej koncern pokaże zupełnie nowy silnik dla tytułów sportowych - pozwoli on developerom zaoszczędzić czas i pieniądze. Potwierdzono też, że w obecnym roku rozliczeniowym wydane zostanie nowe NBA Live. Oby tym razem się udało.

Sukcesem okazała się usługa Premium do Battlefielda 3, która ma już 3,5 miliona użytkowników, co przełożyło się na 120 milionów dolarów przychodów. Na plus można zdecydowanie zaliczyć wyniki darmowego Star Wars: The Old Republic, które od przejścia na model F2P zyskało 1,7 miliona nowych graczy, zaś miesięczne obroty podwoiły się. Abonament opłaca 500 tysięcy osób.

Od dnia premiery sprzedano do tej pory 1,6 miliona kopii SimCity, z czego połowa rozeszła się w wersji cyfrowej. Frank Gibeau z EA przyznaje przy tym, że premiera była trudna ze względu na problemy z serwerami, ale twierdzi, że firma wyciągnęła z tego lekcję i podobna sytuacja się nie powtórzy. Niestety potwierdziły się plotki o niższej niż spodziewanej sprzedazy Dead Space'a 3, w podobnej sytuacji znalazł się Crysis 3. Nie podano jednak konkretnych danych.

W ubiegłym roku fiskalnym FIFA 13 sprzedała się w liczbie 14,5 miliona kopii, zaś przychody z cyfrowych dodatków sięgnęły 200 milionów dolarów, o 94% więcej niż w przypadku "dwunastki".

W trakcie konferencji towarzyszącej publikacji raportu finansowego EA poinformowało, że pierwsza gra na licencji UFC (którą przejęto jakiś czas temu od THQ) ukaże się najwcześniej w marcu 2014 roku, podobnie jak Tiger Woods PGA Tour 15. Poczekać przyjdzie nam też na pierwszą produkcję spod znaku "Gwiezdnych Wojen" - w obecnym roku fiskalnym (a więc w okresie od kwietnia 2013 do marca 2014) nie ukaże się żaden tytuł spod znaku Star Wars.

W czwartym kwartale EA zarobiło 323 miliony dolarów (w analogicznym okresie roku ubiegłego kwota ta wynosiła 400 milionów dolarów). W całym roku obroty wyniosły 3,8 miliarda dolarów (rok temu 4,14 miliarda dolarów) co przełożyło się na zyski w wysokości 98 milionów dolarów (dwanaście miesięcy wcześniej 76 milionów).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje