Reklama

Raport finansowy Activision Blizzard: Przybliżona data startu bety Destiny

Activision Blizzard zaprezentowało raport finansowy za pierwszy kwartał trwającego roku fiskalnego.

Z zalewu czysto finansowych informacji przydatnych inwestorom znalazła się jedna, która powinna zainteresować resztę - przybliżona data startu bety Destiny. Testy nowej produkcji Bungie powinny wystartować w lipcu, a pierwsi sprawdzić grę będą mogli posiadacze konsol PS3 i PS4. Dostać się do bety można m.in. składając zamówienie przedpremierowe na Destiny.

Poza tym przedstawiciele Blizzarda ujawnili, że kolejne rozszerzenie do World of Warcraft - Warlords of Draenor - powinno ukazać się najpóźniej 20 grudnia tego roku. Dodatek już teraz jest ponoć bardzo popularny - do tej pory złożono na niego milion pre-orderów, co jest rekordowym wynikiem w historii cyklu. To dobra informacja, zwłaszcza, że liczba abonentów sieciówki, jak ujawnili developerzy, ponownie spadła - tym razem o 200 tysięcy do poziomu 7,6 miliona użytkowników.

Reklama

"Zamieć" pracuje obecnie nad wydaniem Diablo III na XBO i PS4, gdzie gra ukaże się w zestawie z dodatkiem Reaper of Souls. Studio zajmuje się także nowym rozszerzeniem do produkcji, a także aktualizacjami z zawartością do Hearthstone: Heroes of Warcraft. Z innych informacji:

  • przychody w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego ukształtowały się na poziomie 1,11 miliarda dolarów, o 38% mniej niż dwanaście miesięcy wcześniej, kiedy to wynik ten wynosił 1,32 miliarda dolarów,
  • Diablo III najpopularniejszą grą na PC w USA i Europie,
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego miało 10 milionów użytkowników,
  • Call of Duty: Ghosts najlepiej sprzedającą się grą na XBO i PS4 w USA oraz Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy