Rage 2 oficjalnie zapowiedziane!

​Bethesda oficjalnie zapowiedziała Rage 2 - kontynuację wydanej w 2011 roku strzelanki wykreowanej przez developerów ze studia id Software.

Opublikowany zwiastun produkcji nie ujawnia żadnych detali. Trwający niespełna minutę materiał składa się jedynie z ujęć, w których wystąpili prawdziwi aktorzy. Nagranie sugeruje jednak, że gra -w przeciwieństwie do oryginału - położy nacisk na niezbyt poważny klimat.

Bethesda jednocześnie obiecała, że więcej szczegółów na temat projektu przedstawi jutro o godzinie 16:00 czasu polskiego. Wówczas udostępni film pokazujący fragmenty rozgrywki z powstającego tytułu. Niewykluczone też, że firma zaprezentuje datę premiery i platformy docelowe.

Reklama

Zapowiedź Rage 2 nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Kilka dni temu kanadyjski oddział sieci sklepów Walmart dodał do swojej oferty szereg nieujawnionych dotychczas pozycji, wśród których znalazł się sequel strzelanki od id Software. Później na Twitterze publikowano wpisy, z których wynikało, że produkcja rzeczywiście istnieje.

Akcja serii osadzona jest w świecie zniszczonym przez asteroidę. Ocalali ludzie starają się walczyć o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku, co nie jest łatwym zadaniem - brakuje zapasów, a po Ziemi grasują mutanci.

W pierwszej części cyklu twórcy przygotowali otwartą lokację, po której można było się swobodnie przemieszczać za pomocą dostosowanego do trudnych warunków wozu. Nie zabrakło także szeregu zadań - zarówno głównych, jak i pobocznych.

Produkcja została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów: średnia ocen w serwisie Metacritic - w zależności od platformy docelowej - waha się od 79% do 81%. Nie odniosła jednak sukcesu komercyjnego.

Wspomniany zwiastun Rage 2 można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rage 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy