Quick Resume, czyli Microsoft na ratunek, gdy chcesz szybko zmienić grę

​Gigant z Redmond wyjaśnił właśnie szczegóły nowej funkcjonalności konsol Xbox Series X/S, którą gracze z pewnością pokochają.

Ostatnie dni należą bez wątpienia do Sony, które w końcu zdradziło datę premiery i ceny konsol PlayStation 5 (klasyczna i pozbawiona napędu Digital Edition), skupiając na sobie całą uwagę, szczególnie że praktycznie od ręki uruchomili zamówienia przedpremierowe.

Microsoft nie może jednak pozwolić, by Japończycy całkowicie przyćmili jego Xboxy, dlatego regularnie dzieli się z nami informacjami o swoich konsolach. Dziś przyszła pora na nową funkcjonalność o nazwie Quick Resume, która sygnalizowana była już wcześniej i dotyczy szybkiego przełączania się między grami.

Reklama

I to szybkiego w next-genowym znaczeniu tego słowa, co w końcu możemy zobaczyć w akcji, bo gigant z Redmond umieścił właśnie w sieci film - cały proces przełączania zajmuje dosłownie kilka sekund i to nawet w przypadku słabszego Xboxa Series S.

Czy zatem po modelu z literką X spodziewać możemy się jeszcze więcej? Pewnie nie, bo wersje nie różnią się dyskami, które odgrywać będą tu kluczową rolę, ale powstaje tu idealne z marketingowego punktu widzenia niedopowiedzenie, które daje nadzieję na jeszcze więcej w najpotężniejszej konsoli w historii.

Warto przy tym pamiętać, że obecnie przełączanie się między grami to prawdziwa udręka i w przypadku PS4 zajmuje od 30 sekund do ponad 60 sekund, w zależności od produkcji i to bez ładowania naszego stanu gry (chyba wszyscy pamiętamy ostatnie Metro, które było pod tym względem prawdziwym koszmarkiem, bo włączenie gry i załadowanie save’a trwało kilka dobrych minut). Na Xbox One jest nieco lepiej, bo jest on wyposażony niejako w “prototyp" Quick Resume i pozwala na takie podtrzymywanie w tle jednej z naszych gier.

Na nowych Xboxach funkcja działa dla wielu gier, a uruchomione tytuły są od razu załadowane w momencie, w którym ostatnio skończyliśmy - wygląda to jak wciśnięcie pauzy, a następnie powrót do gry.

"Quick Resume pozwala graczom na płynne i niemal natychmiastowe przełączanie się pomiędzy wieloma grami ze stanu ich wstrzymania, powracając do miejsca, w którym byli ostatnim razem, bez konieczności czekania na długi ekran ładowania" - chwali się Microsoft.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama