Reklama

Quake Champions wykorzysta model F2P

​Twórcy nastawionej na sieciową rozgrywkę Quake Champions ujawnili informacje związane z modelem biznesowym, który wykorzystają w grze.

Tim Willits, dyrektor kreatywny produkcji, w rozmowie z serwisem Polygon, ujawnił, że powstający projekt będzie tytułem F2P. To oznacza, że zabawa ma być darmowa, aczkolwiek bezpłatnie zagramy tylko jedną postacią - Rangerem.

Dostęp do pozostałych otrzymamy na dwa sposoby. Pierwszą przygotowywaną przez twórców opcją jest zakup paczki, która pozwoli skorzystać ze wszystkich bohaterów. Na razie jednak cena zestawu nie jest znana.

Druga możliwość związana jest z wirtualną walutą w formie punktów Favor, które zarobimy w trakcie rozgrywki. Z ich pomocą odblokujemy wybrane postacie, choć tylko na określony okres. Na razie nie wiadomo, na jak długo otrzymamy szansę pokierowania danym herosem.

Reklama

Kilka dni temu twórcy Quake Champions uruchomili zapisy do zamkniętej bety gry. Aby wziąć udział w testach, które powinny rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych tygodni, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu (TUTAJ).

Pełna wersja produkcji ukaże się na PC w tym roku. Poniżej można obejrzeć dwa materiały poświęcone odpowiednio mapie Blood Arena oraz postaci Nyx.

Plansza:

Postać Nyx:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama