Reklama

PUBG trafia na urządzenia mobline

​Niewiele czasu minęło od premiery mobilnej wersji Fortinite, a twórcy gry PlayerUnknown's Battlegrounds, czyli bezpośredniej konkurencji dla Fortnite, niespodziewanie udostępnili także swoją produkcję na smartfony i tablety.

PUBG Mobile wcześniej dostępny był na wybranych rynkach, ale teraz w końcu pojawił się w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Gracze z Polski niestety nadal nie mają możliwości pobrania gry na swoje urządzenia, ale została zapowiedziana ekspansja na kolejne rynki, przewidziana w najbliższej przyszłości.

W przeciwieństwie do wersji na komputery stacjonarne i konsole, PUBG Mobile jest darmowa. Użytkownicy zarówno urządzeń z systemem Android jak i iOS otrzymali pełną wersję gry, dostosowaną do obsługi ekranów dotykowych. Produkcja nadal jest w fazie beta, ale zbiera bardzo dobre oceny wśród graczy i notuje rekordy popularności.

Reklama

Producenci gry zdają się prowadzić otwartą rywalizację z Fortnite. Dzieło Epic Games miało swoją premierę na urządzenia mobilne zaledwie parę dni temu, ale jedynie na te z systemem iOS i możliwość gry tylko po otrzymaniu specjalnego zaproszenia do testów. Oficjalne konto PUBG na Twitterze postanowiło nieco zagrać na nosie zarówno twórcom Fortnite, jak i innym grom z gatunku battle royal publikując posta: "Prawdziwe doświadczenie battle royal już dostępne na urządzenia mobilne".

Walka na arenie battle royal wciąż trwa i w najbliższej przyszłości można spodziewać się licznych usprawnień i kolejnych wiadomości o intensywnych postępach w produkcji obu gier.

Polskim graczom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać informacji o premierze PUBG Mobile na rodzimym rynku, która jest kwestią czasu.

Dowiedz się więcej na temat: PlayerUnknown's Battlegrounds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje