Reklama

Psychonauts 2 ponownie opóźnione

​Jedną z ważniejszych informacji przekazanych przez Microsoft na tegorocznych targach E3 były wieści o przejęciu kolejnego studia deweloperskiego, zasłużonego Double Fine Productions. Teraz nadszedł czas na gorsze informacje: tworzona przez tę firmę platformówka Psychonauts 2 została opóźniona.

Dotychczas oczekiwaliśmy debiutu jeszcze w tym roku, lecz okazuje się, że tytuł trafi do sprzedaży dopiero w 2020 roku. Gracze mieli pewne obawy po przejęciu przez Microsoft, lecz sprecyzowano, że lista platform docelowych nie uległa zmianie i projekt nadal zmierza także na PlayStation 4.

"Celujemy obecnie przyszły rok jako okres debiutu. Wiemy, że konieczność dłuższego oczekiwania zawsze jest rozczarowaniem, ale wiemy też, że nas wspieranie i chcecie - tak jak my - otrzymać jak najlepszy tytuł. Mamy więc nadzieję, że zrozumiecie" - napisano w komunikacie.

Reklama

Wydaje się, że kolejne kilka - lub kilkanaście - miesięcy nie zrobi fanom większej różnicy. Ci czekają bowiem na sequel już od 2005 roku, gdy na rynku pojawiło się pierwsze Psychonauts. Przez długi czas nie było najmniejszych szans na kontynuację, aż do społecznościowej zbiórki w 2015 roku.

Wtedy właśnie Double Fine pozyskało 3,8 miliona dolarów. Zaraz po zakończeniu zbiórki celowano w 2018 rok, lecz pełnoprawne prace ruszyły dopiero pod koniec 2017 roku, więc premierę przełożono na 2019 rok.

Na targach E3 ogłoszono przejęcie przez Microsoft, który wydał także dodatkowe 13,2 milionów dolarów na przejęcie pełni praw do Psychonauts od podupadającego Starbreeze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje