Reklama

PS4, XBO, czy Wii U - która konsola sprzedaje się najlepiej?

Konsolowych wojen ciąg dalszy. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tron obejmie samuraj. Stosowane przez niego techniki sprawiają, że w wyścigu o panowanie pośród platform ósmej generacji, konkurencja zwyczajnie sobie nie radzi...

Niektórzy, biorąc pod uwagę źródło, mogą traktować opublikowane przez firmę VGChartz wyniki z przymrużeniem oka. Jednak Brytyjczycy już nie raz dowiedli swojej wiarygodności, dlatego możemy uznać, że liczby zaprezentowane w najnowszej publikacji nie odbiegają zbytnio od rzeczywistości.

Według zaktualizowanych danych dotyczących globalnej sprzedaży konsol aktualnej generacji - PlayStation 4, Xbox One, Wii U - stacjonarny sprzęt Sony, dzięki osiągniętemu wynikowi nie tylko znajduje się na samym szczycie zestawienia, ale prawie podwaja rezultat uzyskany przez swojego największego rywala, system Xbox One. Całkowita sprzedaż (informacje zbierane do maja 2015 roku) prezentuje się następująco (wykres tutaj):

Reklama

  1. PlayStation 4 - 23 217 798 egzemplarzy,
  2. Xbox One - 12 835 320 egzemplarzy,
  3. Wii U - 9 727 909 egzemplarzy.

Flagowiec japońskiego koncernu nadal utrzymuje tendencje wzrostową. Jak wynika z zebranych przez VGChartz danych PlayStation 4 dosłownie w każdym miesiącu od momentu debiutu na rynku wyprzedzało w słupkach sprzedażowych swoją konkurencję - platformy Xbox One i Wii U - sytuację doskonale obrazuje ten wykres.

To znaczący sygnał dla giganta z Redmond. Co prawda nie można zapominać, że konsola Microsoftu kilkukrotnie prowadziła w zestawieniach sprzedażowych na rynku amerykańskim, ale to chyba trochę za mało. Różnica pomiędzy rywalizującymi firmami zdaje się coraz bardziej powiększać. Jeśli MS czegoś nie wymyśli to w 2016 roku może być jeszcze gorzej.

Z drugiej strony przynajmniej mamy solidne dowody na to, dlaczego Activision zdecydowało się opowiedzieć po stronie Sony, dedykując dodatkowe zawartości do swoich największych hitów (Destiny, Call of Duty) właśnie tej platformie. Cóż, z punktu widzenia liczb było to logiczne posunięcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy