Reklama

PS4 w końcu otrzymuje najnowszą wersję Minecrafta

​Microsoft zapewniał tuż po zakupie Minecrafta, że nie zamierza porzucać wsparcia dla konkurencyjnych konsol Sony. Cóż, wydawca nie kłamał, choć na pewno się nie śpieszył. Po długim oczekiwaniu posiadacze PlayStation 4 mogą w końcu cieszyć się najnowszą aktualizacją produkcji.

Mowa o Minecrafcie w wersji Bedrock Edition, dostępnym od dzisiaj. Posiadacze konsol Sony będą mogli grać razem ze swoimi znajomymi na innych platformach sprzętowych, a także otrzymają wszystkie nowe treści i zawartość, jaka pojawiła się w ostatnim okresie na innych urządzeniach.

Dotychczas słynna gra dostępna była na PS4 jedynie w starszej wersji, działającej na starym silniku. To oznaczało na przykład brak edytora postaci, bloków z miodem i tak dalej. Bardzo ważny był także brak rozgrywki międzyplatformowej, ale tutaj winne jest zapewne Sony, bardzo niechętne takiej opcji.

Reklama

Dlaczego japońska korporacja nie chce wspólnych serwerów? Ponieważ do takiej rozgrywki, nawet na PlayStation 4, nadal potrzebne jest logowanie się na konto Xbox. W ten sposób Sony w pewien sposób promuje więc swojego największego konkurenta i tutaj można upatrywać się przyczyn.

Ostatecznie jednak - jak widać - Sony się ugięło. Na całe szczęście nie trzeba będzie kupować abonamentów Xbox Live Gold, co byłoby chyba zniewagą nie do przełknięcia dla japońskiej korporacji. Zawsze można też grać w starą wersję produkcji, wydaną jeszcze w 2014 roku.

Wersja Bedrock z wspólnymi serwerami jest już dostępna na wszystkich innych współczesnych platformach sprzętowych, a tych jest całkiem sporo: Xbox One, Windows 10, Nintendo Switch, iPhone, Android oraz Gear VR. Aktualizacja na PlayStation 4 dostępna będzie za darmo.

Będzie to jednak osobna wersja, by nadal możliwe było włącznie starszej odsłony. Jeśli kupowaliśmy Minecraft: PlayStation 4 Edition na płycie, na naszym koncie pojawi się opcja pobrania stosownej, nowej produkcji. Można zakładać, że przyszłe łatki będą już publikowane jednocześnie także i na PS4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy