Reklama

PS4 vs XBO: W 2019 konsola Sony osiągnie 30-milionową przewagę

​Analitycy nie mają dobrych wieści dla księgowych Microsoftu.

XBO staje się coraz lepszą inwestycją. Miesiąc w miesiąc serwisy newsowe donoszą o kolejnych grach dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności, Games with Gold kontynuuje wycieranie podłogi ofertą Playstation Plus, a całkiem niedawno Phil Spencer enigmatycznie zapowiada, że już wkrótce konsola doczeka się "upecetowienia". I są to ruchy jak najbardziej potrzebne.

Podczas Game Developers Conference, dyrektor kreatywny Wargamingu podzielił się ze słuchaczami diagnozą, która rozlewa się właśnie po sieci.

Według developerów World of Tanks, do 2019 konsole aktualnej generacji rozejdą się w liczbie 108 milionów sztuk. Na bardzo wyraźne prowadzenie wysunie się Sony, które sprzeda do tego czasu łącznie 69 milionów konsol. Produkt Microsoftu trafi tymczasem do 39 milionów użytkowników. Wnioski zostały wysnute na podstawie danych dostarczonych przez organizacje Superdata, IDG Consulting i IHS.

Reklama

Wargaming twierdzi ponadto, że dysproporcja jest widoczna nawet w tej chwili (PlayStation 4 rozeszło się w 36 milionach egzemplarzy, XBO - w 19 milionach).

Na ile są to szacunki akuratne - trudno wyrokować. W styczniu Sony informowało o tym, że PS4 trafi wkrótce do 36 milionów ludzi, ale Microsoft stroni od publikowania danych sprzedażowych XBO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje