Reklama

PS4 też będzie miało swoją telewizję. Sony prezentuje PlayStation Vue

Kiedy Microsoft ujawnił, że Xbox One będzie silnie zintegrowany z telewizją, wielu graczy z tego kpiło.

Teraz okazuje się, że podobnąścieżką poszło Sony - koncern zaprezentował właśnie PlayStation Vue: przygotowywaną z myślą o PS3 i PS4 usługę, która pozwoli na oglądanie telewizji.

PlayStation Vue to serwis, który pozwoli posiadaczom PlayStation 3 i PlayStation 4 na oglądanie telewizji na żywo. W przeciwieństwie jednak do Xboksa One, usługa Sony nie będzie wymagała do działania podłączenia konsoli do kablówki czy satelity - całość przesyłana będzie do użytkownika za pomocą internetu.

Vue umożliwi nie tylko oglądanie telewizji na żywo - będzie można obejrzeć zawartość programów telewizyjnych z ostatnich trzech dni. Dzięki temu widz nie przegapi kolejnego odcinka swojego ulubionego serialu - te ostatnie zresztą będzie można zapisywać na umieszczonych w chmurze serwerach, gdzie dostępne będą przez kolejne 28 dni. To tego dojdą filmy na życzenie, które serwis będzie rekomendował na podstawie dotychczas obejrzanych produkcji.

Reklama

Jeszcze w tym miesiącu wystartuje beta, w trakcie której dostępne będzie 75 kanałów, w tym CBS, Fox, NBC i Viacom. Na razie usługa pojawi się tylko na konsolach PS3 i PS4, ale wkrótce wydana zostanie stosowna aplikacja na iPada, a w planach są wersje na inne urządzenia. Pełna wersja serwisu powinna wystartować w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Niestety standardowo najprawdopodobniej będziemy musieli obejść się smakiem. Na razie mowa tylko o rynku amerykańskim, szczegółów o edycji europejskiej - a tym bardziej polskiej - brak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy