Reklama

Przetasowania na szczycie Sony Interactive Entertainment – odchodzi Andrew House

Dochodzi do zmian w kierownictwie Sony Interactive Entertainment, czyli oddziału koncernu zajmującego się rozwojem gier i platform z rodziny PlayStation. Z firmą pożegnał się jej dotychczasowy szef - Andrew House.

Do końca bieżącego roku menedżer pozostanie jednak na stanowiskach dyrektora i przewodniczącego rady nadzorczej. Obowiązki dyrektora prezesa i dyrektora generalnego przejmie zaś Tsuyoshi Kodera (znany też jako John), który do tej pory pełnił funkcję zastępcy.

Reklama

Andrew House ma za sobą długą karierę związaną z Sony. Do firmy dołączył w 1990 roku, a więc 27 lat temu. Jednym z ówczesnych zadań, przed którymi stanął, była pomoc w wydawaniu pierwszego urządzenia PlayStation.

Szefem działu odpowiedzialnego za wirtualną rozrywkę został w 2011 roku. Na stanowisku zastąpił tym samym Kaza Hirai, który stanął na czele całego japońskiego koncernu. W czasie, gdy był dyrektorem generalnym, światło dzienne ujrzało PS4.


Kodera również jest długoletnim pracownikiem Sony. Do firmy dołączył w 1992 roku. Początkowo był członkiem działów zajmujących się elektroniką, ale w 2013 roku został kierownikiem Sony Network Entertainment, które odpowiedzialne jest za rozwój usługi PlayStation Network. W ubiegłym roku awansował na zastępcę House’a.

Czas pokaże, na ile zmiana kierownictwa wpłynie na działalność Sony Interactive Entertainment.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje