Reklama

Przesunięto premierę gry Vampyr

​Focus Home Interactive oznajmiło, że Vampyr - nowa produkcja studia Dontnod Entertainment, które ma na koncie między innymi przygodówkę Life is Strange - ukaże się później niż zakładano.

Podczas targów E3 ogłoszono, że gra zadebiutuje w listopadzie. Teraz jednak poinformowano, że spóźni się o co najmniej kilka miesięcy - tytuł powinien ujrzeć światło dzienne wiosną przyszłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Oskar Guilbert, dyrektor generalny studia Dontnod Entertainment, tłumaczy, że powodem zmiany planów wydawniczych jest nieoczekiwany "problem techniczny", z którym zetknęli się twórcy. Błąd już wyeliminowano, ale doprowadził do opóźnienia trwających prac.

Developer podkreśla, że przełożenie debiutu było "trudną" decyzją. Podkreśla jednak, że sztywne trzymanie się terminów nigdy nie powinno wpływać na jakość finalnej gry. Dodał jednocześnie, że dodatkowy czas zespół poświęci na doszlifowanie projektu.

Reklama

Produkcję osadzono w Londynie podczas trwania tak zwanej "hiszpanki", czyli jednej z największych epidemii, które nawiedziły Europę. Gracze pokierują poczynaniami Jonathana E. Reida - chirurga wojskowego powracającego z I wojny światowej.

Bohater odkrywa jednak, że stał się wampirem. Bycie krwiopijcą zwiąże się jednak z koniecznością podjęcia wyboru - podopieczny zdecyduje czy nadal nieść pomoc potrzebującym, czy też poddać się instynktom i zacząć polować na niewinnych w celu pozyskania krwi.

Twórcy przygotowują otwarty świat, który zwiedzimy z pewną dozą swobody. Nie zabraknie również starć z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję oraz odblokowywanych w toku zabawy umiejętności charakterystycznych dla "dzieci nocy".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Vampyr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy