Reklama

Przedpremierowa sprzedaż Cyberpunk 2077 jest największa w... Chinach

​Cyberpunk 2077 na kilka miesięcy przed premierą cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Państwie Środka, nawet pomimo faktu, iż nie może trafić do oficjalnej dystrybucji bez przeprowadzenia wymaganych zmian.

Cyberpunk 2077 to gra, która - jak się okazuje - cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Chinach. Najnowszy tytuł CD Projekt RED zamówiło w Chinach więcej graczy niż gdziekolwiek indziej na świecie. Źródłem tej rewelacji jest branżowy analityk, Daniel Ahmad. Z kolei przedsprzedaż była tak wysoka, że Cyberpunk 2077 zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów tamtejszego Steam i to w ciągu jednego dnia. Zdaniem eksperta tendencja dotyczy wyłącznie wersji dedykowanej komputerom, ponieważ statystyki z platformy Valve można łatwo obliczyć pod względem ilości.

Reklama

Co ciekawe, rekordowe zainteresowanie jest widoczne nawet pomimo faktu, że gra oficjalnie nie może trafić do sprzedaży w Chinach bez przeprowadzenia wymaganych zmian. Zapewne mieszkańcy tego państwa decydują się ściągać do siebie egzemplarze z innych krajów lub kupować je na Steam. Wśród powodów popularności gry CD Projekt RED wśród Chińczyków wymienia się dość dobrą reputację polskiego studia w tamtym regionie globu, który, mając szacunek do swoich klientów, produkuje tytuły bez zbędnej presji.

Nie wiemy, jakie dokładnie zmiany przejdzie wydane chińskie, lecz wiemy, że nie będą to małe korekty, co raczej nie stanowi zaskoczenia, ponieważ strzelanka zapowiada się dość brutalnie, a cenzorzy w Chinach nie pozwalają na większą brutalność w dostarczanych tam treściach.

Warto wspomnieć, że Cyberpunk 2077 trafi do Chin w pełnej wersji językowej. Premierę produkcji na świecie przewidziano na 19 listopada 2020 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy