Reklama

Promocja Genshin Impact w KFC anulowana przez koronawirus

Szalenie popularna, darmowa gra RPG Genshin Impact miała w ten weekend być źródłem specjalnej promocji w restauracjach KFC w Chinach. W niektórych miastach ustawiły się jednak tak długi kolejki, że inicjatywę trzeba było odwołać w obawie przed nadmiernym rozprzestrzenieniem koronawirusa.

Całość miała zacząć się w sobotę rano, lecz kolejki zaczęły ustawiać się już w nocy. Wszystko po to, by zdobyć specjalną skórkę na skrzydła postaci, kulinarny przepis w grze, a także naklejki. Wszystko stylizowane oczywiście na Kentucky Fried Chicken w ramach promocji trwającej od jakiegoś czasu.

Są także przypinki do zdobycia, z postaciami Diluca oraz Noelle. Aby je otrzymać, należy podejść do pracownika KFC i... głośno powiedzieć: "Spotkajmy się w innym świecie, cieszmy się dobrym jedzeniem". Jeśli zdecydujemy się na taką publiczną kompromitację, otrzymamy stylową przypinkę.

Reklama

Jak widać po samym zdecydowaniu się na zorganizowanie takiej promocji, życie w Chinach wróciło już niemal do normy. "Niemal", ponieważ takie nagłe anulowanie inicjatywy w Szanghaju i Hangzhou potwierdza, że pewne niepokoje pozostają, lecz są eliminowane w zarodku przez czujne władze.

Tymczasem spore tłumy stojące przez godziny w kolejkach przed restauracjami na pewno mogą przyczynić się do wzrostu liczby zakażeń. Biorąc pod uwagę jak ogromne i gęsto zabudowane są chińskie metropolie, nie potrzeba zbyt wiele, by problemy przeniosły się na miliony mieszkańców.

Odpowiedzialne za Genshin Impact studio miHoYo potwierdzało wcześniej, że chciałoby zaoferować identyczną promocję z KFC nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. Same przypinki - które wywołały całe to zamieszanie - najpewniej zostaną jednak zarezerwowane dla Państwa Środka.

Mówimy o tytule z gatunku "gacha game", co nieodzownie wiąże się z transakcjami cyfrowymi. Wydaje się jednak, że tutaj element ten nie jest szczególnie "agresywny". Płacimy za możliwość "wyciągania" kolejnych postaci oraz ekwipunku, lecz szanse otrzymamy też bez wydawania gotówki.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje