Reklama

Project Scorpio: Red Dead Redemption i Forza pokażą moc konsoli

Nowa produkcja Rockstar oraz wyścigi Microsoftu mają zaprezentować potęgę kolejnego systemu giganta z Redmond.

Red Dead Redemption 2 i Forza Motorsport 7 pokażą moc nowego Xboksa. Obie gry - i jeszcze kilka innych - mają śmigać na Projekcie Scorpio w najprawdziwszym 4K. Informację taką podał serwis Windows Central, który twierdzi, że dotarł do wiarygodnych materiałów promocyjnych związanych ze Scorpio.

Znajduje się w nich lista gier, które mają być wizytówkami nowego Xboksa i demonstrować jego moc (6 teraflopów) pozwalającą na granie w autentycznym (a nie skalowanym) 4K.

Oprócz tytułów pochodzących z wewnętrznych studiów Microsoftu - Crackdowna 3, State of Decay 3 i przede wszystkim Forzy Motorsport 7 - w materiałach znalazło się kilka tytułów, które sugerują, że nowa konsola doczeka się konkretnego wsparcia zewnętrznych producentów - mowa o Star Wars Battlefront II, nowym Call of Duty, nadchodzących grach sportowych EA i Red Dead Redemption 2.

Reklama

Do tego gry, które działają na Xboksie One w rozdzielczościach 900p lub 1080p, mają skalować się na Scorpio do 4K. Wszystko to ma sprawić, że "najbardziej zaawansowana konsola w historii" - jak nazywa Scorpio Microsoft - ma być łakomym kąskiem już w dniu premiery zaplanowanej na koniec tego roku. Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie dzisiaj, po godzinie 15, kiedy to nastąpi prezentacja sprzętu giganta z Redmond.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy