Project Scorpio: Data premiery w ukrytym przekazie Microsoftu?

Jedne z największych targów branży elektronicznej na świecie - E3 - zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie wtedy gigant z Redmond ma odsłonić karty związane z ich nowym systemem dla graczy.

Jednak czy Microsoft zdradził datę premiery? Nie jest to informacja oficjalna, choć ukryto ją w jak najbardziej oficjalnym filmiku. By przypomnieć wszystkim o zbliżającej się publicznej prezentacji Projektu Scorpio, która ma mieć miejsce podczas E3 (dokładniej: 11 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego), Microsoft wypuścił kilka krótkich teaserów pod wspólnym tytułem "Feel True Power". Zebrane w całość można je zobaczyć na przykład tutaj:

Pomijając lekkie wbijanie szpil PlayStation 4 Pro (bo trudno zinterpretować napis "6 > 4", który widać na namiocie w wesołym miasteczku, inaczej niż porównanie mocy obliczeniowej PS4 Pro ze Scorpio), najważniejszy wydaje się tajemniczy napis, który widać na pojedynczych klatkach obrazu z wielkim tłumem, około 0:43:

Reklama

X10S101-317 - pierwsze znaki to najpewniej odnośnik do nazwy nowej konsoli. X jest oczywisty. Cyfry "1" i "0" trochę mniej, choć Xbox 10 wcale nie brzmi tak całkiem od czapy, zwłaszcza że przecież obecne Xboksy są przez Microsoft zaliczane do maszyn pracujących pod kontrolą Windowsa 10. Kolejne jest "S" - również zdaje się potwierdzać, że chodzi o nowego Xboksa, bo przecież Microsoft zarejestrował ostatnio tę właśnie literę.

Za "S" mamy natomiast sześć cyfr, które (jeśli pominie się "-") wyglądają tak: 101317. A to można zinterpretować jako 13 października 2017 roku. Brzmi to sensownie, a o tym, że może to być data premiery nowej konsoli, świadczy również fakt, że 13 października w tym roku wypada w piątek, a dotychczas nowe Xboksy trafiały do sprzedaży właśnie w piątki.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Project Scorpio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy