Project Reality. Modyfikacja do Battlefielda 2 otrzymała potężną aktualizację

Chociaż może ciężko w to uwierzyć, Project Reality kończy właśnie 20 lat swojego istnienia. Z tej okazji realistyczna modyfikacja do leciwej już produkcji Battlefield 2 otrzymała... 41. dużą aktualizację. Na fanów produkcji czekają nowe frakcje, dwie mapy i szereg innych ciekawych nowości.

Project Reality to sztandarowy przykład obrazujący fakt, że społeczność modderów jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Chociaż Battlefield 2 jest już bardzo leciwą i wręcz zapomnianą produkcją, która nie jest wspierana przez deweloperów już od bardzo dawna, to dzięki wspomnianemu projektowi nadal możemy poczuć ducha sieciowej rywalizacji.

Project Reality to przedsięwzięcie zrealizowane w 2005 roku przez tzw. Reality Team. Główny cel, jaki przyświecał deweloperom przy tworzeniu tego dzieła, to przede wszystkim nastawienie na realizm, współpracę i grę zespołową. Oczywiście wszystko to okraszone jest trybem wieloosobowym.

Reklama

Tak naprawdę Project Reality od blisko dekady jest już samodzielną grą. Deweloperzy musieli "przejść na swoje" z uwagi na wspomniany wcześniej fakt. W 2015 roku EA Games całkowicie zakończyło wsparcie swojej uznanej produkcji.

Od początku swojego istnienia BF2: Project Reality urozmaicany i ulepszany był aż 41 dużymi aktualizacjami. Niepohamowany rozwój projektu pozwolił osiągnąć coś niesamowitego. Przez ostatnie cztery lata modyfikacja została wypróbowana przez ponad 320 tys. graczy. W samym bieżącym roku realistyczny dodatek do BF-a 2 skusił przeszło 80 tys. użytkowników.

Do świata Project Reality trafiła właśnie kolejna potężna aktualizacja sygnowana numerem v.1.8 i okraszona widowiskowym trailerem prezentującym najistotniejsze zmiany. Twórcy projektu chwalą się, że jest to update wnoszący ogrom zmian w stosunkowo krótkim cyklu rozwojowym modyfikacji w odniesieniu do ilości treści, jaka trafia do gry.

I tak w grze pojawiły się nowe frakcje:

  • -frakcja radziecka z czasów II wojny światowej
  • -frakcja Rosjan, Milicji i Czeczenii z lat 90. (razem trzy frakcje z tego samego okresu)
  • -frakcja niemiecka z II wojny światowej (1941-1942)

Ponadto w grze uświadczymy mnóstwo nowych pojazdów i broni oraz aż 10 świeżutkich niedostępnych do tej pory map: Krivaja Valley, Grostok, Vung Ro, Stalingrad Summer, Stalingrad, Rzhev, Operation Brunswick, Belyaevo, Battle of Debrecen i Battle of Kerch.

Gdyby tego było mało, Project Reality wzbogacony został nowymi ikonami pojazdów, zestawów i menu. To jednak nie wszystko. Jak czytamy na oficjalnym blogu, deweloperom udało się naprawić setki, jeśli nie tysiące błędów w rozgrywce i wdrożyć również szereg zmian związanych z balansem samej gry.

Jeśli jesteście zainteresowani rozgrywką, to grę możecie pobrać z oficjalnej strony twórców moda: realitymod.com.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy