Reklama

Project Cobalt - tajemniczy projekt to steampunkowe RPG?

​Studio inXile Entertainment - twórcy The Bard's Tale i Wasteland - mogą pracować nad nowym, steampunkowym RPG-iem. Nowa gra studia Briana Fargo powstaje ponoć pod szyldem Project Cobalt.

W ramach Microsoft Game Studios powstaje obecnie wiele nowych gier, tworzonych z myślą o PC oraz konsolach Xbox (niektóre tylko pod kątem Xbox Series X|S). Oficjalnie wiemy tylko o części z nich.

O niektórych dowiadujemy się z zakulisowych doniesień. Tak jak o Project Cobalt, tajemniczym przedsięwzięciu studia inXile Entertainment (The Bard's Tale, Wasteland). To podobno steampunkowe RPG, prawdopodobnie znajdujące się na wczesnym etapie produkcji.

Plotka pochodzi od Jeza Cordena, dziennikarza Windows Central, który podczas podcastu Xbox Two zdradził, że inXile Entertainment pracuje obecnie nad grą kryjącą się pod kryptonimem Project Cobalt.

Reklama

Co do tego był pewien. W mniejszym stopniu był przekonany co do tego, że jest to steampunkowe RPG. W tym kontekście użył określenia "prawdopodobnie". Jeszcze mniej śmiało mówił o pierwszoosobowej perspektywie.

To ostatnie jest o tyle zaskakujące, że wcześniej sami pracownicy inXile Entertainment zdradzili, że ich kolejna gra zostanie przedstawiona w takim ujęciu. W maju w jednym z komentarzy na Twitterze osoba odpowiedzialna za oficjalny profil studia napisała: "NEW + FPS + RPG".

Corden stwierdził, że wprawdzie wie więcej na temat Project Cobalt, ale póki co woli pozostawić te informacje dla siebie. Dziennikarz nie powiedział nic na temat przewidywanej daty premiery. Można jednak przypuszczać, że projekt jest dopiero we wczesnej fazie i że nie zmaterializuje się pod postacią ukończonej gry wcześniej niż w ciągu dwóch-trzech lat.

inXile Entertainment to zasłużone studio, którego założycielem i prezesem jest sam Brian Fargo, współtwórca takich przebojów sprzed lat, jak The Bard's Tale, The Lost Vikings czy dwie pierwsze części Fallouta. Prowadzona przez niego obecnie firma odpowiadała za takie tytuły, jak nowa wersja The Bard's Tale, Wasteland 2 czy Wasteland 3. Szczególnie ciepło przyjęta została ta ostatnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje