Reklama

Project 007 opowie o przeszłości Jamesa Bonda

​Od listopada ubiegłego roku wiemy, że studio IO Interactive pracuje obecnie nad grą Project 007, opowiadającą o przygodach Jamesa Bonda. Firma wydała niedawno na światło dzienne zwieńczenie najnowszej trylogii Hitman, więc czas chyba zabrać się za ten nowy projekt - stąd kilka nowych detali.

Szef IO - Hakan Abrak - rozmawiał niedawno z duńską telewizją publiczną, gdzie ujawnił między innymi, że produkcja skoncentruje się na początkach przygody Jamesa Bonda oraz na wydarzeniach, które doprowadziło do obrania przez mężczyznę słynnego pseudonimu 007. O tym filmy nie mówiły.

Nasza postać nie będzie więc doświadczonym agentem MI6, jak to jest w filmach. Otrzymamy za to całkiem nowego bohatera, bez związku z żadnym z dotychczasowych, filmowych Bondów. Do tego oryginalna opowieść, co powinno dać deweloperom spore pole do popisu podczas tworzenia gry.

Reklama

Abrak wspominał też, że jego studio przez niemal dwa lata przygotowywało demo, które miało skłonić właścicieli licencji do udzielenia jej na potrzeby gry wideo. Osoby odpowiedzialne za te prawa - Barbara Broccoli i jej brat Michael G Wilson - mają podobno określone warunki i preferencje.

Szef IO Interactive przyznaje, że Broccoli nie była zadowolona z wcześniejszych gier z Bondem, mówiąc, że "nie były godne" licencji i stawiały zbyt duży nacisk na przemoc. Patrząc na ostatnie dokonania Activision w tej kwestii - jak 007 Legends z 2012 roku - trudno się nie zgodzić.

Co więcej, Abrak przyznał, że jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, nowa gra z Bondem może stać się nawet trylogią. Jego studio z całą pewnością pokłada spore nadzieje w produkcji, inwestując ostatnio spore pieniądze, by otworzyć drugi oddział studia w szwedzkim Malmo, bogatym w deweloperów.

James Bond nie miał większego szczęścia do gier wideo ze swoim udziałem, ponieważ większość bazowała na konkretnych filmach i stanowiła bardziej element kampanii marketingowych niż pełnoprawny twór. Dobrze jest więc widzieć, że IO Interactive idzie inną drogą i szykuje własną opowieść.

Dowiedz się więcej na temat: Project 007

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje