Producent podróbek sprzętu zarejestrował znak towarowy PS5 w Indiach

​Sony napotkało na poważny problem, który obecnie uniemożliwia mu sprzedaż PS5 pod obecną nazwą. Wszystko przez to, że ktoś wcześniej zarejestrował tam znak towarowy konsoli.

Wszystko wskazuje na to, że Sony może mieć problemy z uruchomieniem sprzedaży PlayStation 5 w Indiach, a przynajmniej w momencie globalnej premiery konsoli. Wszystko przez pewnego mieszkańca New Delhi, który zarejestrował znak towarowy PS5, nim zrobił to japoński producent.

Okazuje się, że dokumentację złożył on już pod koniec ubiegłego roku, z kolei Sony zaczęło działać w tym zakresie dopiero w lutym 2020 roku. Sprawa trafiła już do odpowiedniego organu regulującego w Indiach, ale wiele osób wątpi, czy firmie z Japonii uda się zakończyć sprawę do 19 listopada, czyli dnia debiutu PlayStation 5.

Reklama

Aktualnie na stronie indyjskiego urzędu patentowego widnieje informacja, że w stosunku do obydwu praw zgłoszono sprzeciw. Sony oczywiście do rozstrzygnięcia sporu nie może sprzedawać czegokolwiek pod nazwą PS5, więc całość jest niezwykle problematyczna.

Android Central zauważa, że ​klienci z Indii nie mieli jeszcze możliwości złożenia przedpremierowego urządzenia na sprzęt. Warto wspomnieć, że osoba, która jako pierwsza zarejestrowała ów znak zajmuje się produkcją podróbek urządzeń i sprzedawała nieoficjalne kontrolery do PlayStation 4.

Co ciekawe Sony zgłosiło znaki towarowe dla PS6, PS7, PS8, PS9 i PS10, zabezpieczając się na dość odległą przyszłość. Miejmy nadzieję, że PlayStation wyciągnie wnioski z tego wyjątkowego doświadczenia i zabezpieczy znak towarowy PS6 w Indiach lub gdziekolwiek indziej na nieco ponad rok przed jego premierą.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy