Problemy z działaniem Starfielda na PC? Ta metoda gwarantuje wzrost FPS-ów

Starfield, choć zaliczył całkiem udaną premierę, przysparza sporej części graczy problemy związane z optymalizacją sprzętową tej gry. Najwięcej kłopotów mają posiadacze kart graficznych NVIDIA GeForce. Istnieje jedno rozwiązanie, które pomoże Wam poprawić stabilność i płynność gry poprzez zwiększenie liczby klatek na sekundę.

Starfield zagościł na sklepowych półkach 6 września i od tamtej pory zebrał sporo pochlebnych opinii. Jednak im dłużej (szczególnie pecetowi gracze) zatapiają się w kosmicznym świecie przygotowanym przez Bethesdę Softworks, tym więcej nasuwa się wątpliwości odnośnie optymalizacji sprzętowej tej gorącej produkcji na PC.

Wydaje się, że nawet posiadanie mocnych układów graficznych od NVIDII np. z serii GeForce RTX 40xx nie jest gwarancją osiągnięcia odpowiedniego poziomu płynności w grze. Niektóre lokacje powodują mniej i bardziej wyraźne spadki liczby klatek na sekundę. Bez wątpienia kłopoty sprzętowe to najczęstszy aktualnie zarzut kierowany w stronę Starfielda.

Reklama

Zwiększanie FPS-ów w Starfieldzie? Dzięki tej metodzie to możliwe

Pewien użytkownik Reddita wpadł na dosyć rewolucyjne rozwiązanie, które może Wam w znaczący sposób pomóc poprawić wydajność Waszego Starfielda. Jak to zrobić? Poniżej prezentujemy pełny opis, który jak się okazuje, wymiernie i pozytywnie sprawdził się już u sporej rzeszy graczy. Warto jednak zaznaczyć, że rozwiązanie to dotyczy tylko kart graficznych z serii RTX 30xx lub RTX 40xx.

Na wstępie musimy włączyć funkcję Resizable Bar w ustawieniach BIOS naszego komputera. Jeśli takowej funkcji nie posiadamy - konieczna okaże się aktualizacja BIOS do najnowszej wersji.

  • W następnej kolejności musimy pobrać oprogramowanie NVIDIA Profile Inspector.
  • W aplikacji wymagana będzie teraz podmiana kilku parametrów ustawieniach Starfielda.
  • Należy przejść do sekcji ‘5’ i włączyć funkcję rBAR - Feature.
  • Poniżej w rBAR - Options ustawiamy: ‘0x00000001’ (Battlefield V, Returnal, Assassin’s Creed...)
  • rBAR - Size Limit wyznaczamy na: ‘0x0000000040000000
  • Teraz pozostaje tylko zatwierdzić zmiany w prawym górnym rogu

Autor poradnika podkreśla, że powyższe rozwiązanie pozwoliło mu osiągnąć nawet kilkanaście klatek więcej (wzrost z liczby 50-55 FPS-ów).

Pełny opis poradnika w j. angielskim znajdziecie pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield | Bethesda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy