Problemy Helldivers 2 wciąż trwają. CEO Arrowhead przeprasza graczy

Świeżo upieczeni fani Helldivers 2 mogą już zacierać ręce na jakieś rekompensaty. Sukces nowej gry Arrowhead Game Studios niezmiennie powoduje niestety poważne problemy z serwerami.

Po ośmiu latach ciężkiej pracy Arrowhead doczekało się zasłużonego sukcesu. Helldivers 2 jest najbardziej udaną premierą PlayStation na PC, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stoi aktualnie obok Palworld w rankingu najchętniej kupowanych gier Steama. W miniony weekend graczy online tylko na platformie Valve wyniósł ponad 155 tysięcy osób.

Większość graczy nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia ze świetną produkcją. Powstał bardzo wciągający i oryginalny co-op shooter, który może powalczyć z najlepszymi w tym gatunku. Niestety od dnia premiery proces uruchamiania gry i cieszenia się pomysłami Arrowhead jest skutecznie utrudniany przez stan serwerów Helldivers 2.

Reklama

Głos w tej sprawie ponownie zabrał na Twitterze Johan Pilestedt. CEO Arrowhead Game Studios poinformował, że od debiutu sequela wypuszczono już trzy mniejsze aktualizacje. Ponadto pojemność serwerów została zwiększona z 250 do 360 tysięcy, co oznacza, że gracze wciąż mogą mieć problemy z logowaniem, ale powinno zdarzać się to dużo rzadziej.

Jeżeli chodzi o jeden z najbardziej problematycznych błędów, czyli brak nagród po skończonej misji, będzie on wymagał dodatkowej przerwy technicznej. Na ten moment Pilestedt poinformował, że pomóc może ponowne uruchomienie gry. Serwery mają aktualnie po prostu problem z wystarczająco szybkim przetwarzaniem informacji, co utrudnia nadążanie za wszystkimi nagrodami.

Miejmy nadzieję, że Arrowhead szybko poradzi sobie z największymi błędami Helldivers 2 i zrobi to zanim większość graczy straci cierpliwość do aktualnego stanu serwerów. CEO studia trzeba oddać jednak bardzo częstą i otwartą komunikację ze społecznością gry. Na samym Reddicie widać, że gracze doceniają częsty kontakt z deweloperami i aktualizacje informujące o tym, czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach i tygodniach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2 | Arrowhead Game Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy