Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pro Evolution Soccer już bez Ligi Mistrzów!

​Po 10 latach współpracy drogi UEFA i Konami się rozchodzą. W najnowszej części Pro Evolution Soccer nie pojawią się grafiki na licencji UEFA Champions League.

Licencja na grafiki i inne znaki towarowe związane z najbardziej elitarnymi rozgrywkami piłki nożnej w Europie była najmocniejszą kartą Konami w walce z jedynym poważnym konkurentem w postaci gry FIFA od Electronic Arts. Po 10 latach deweloperzy z Japonii otrzymali cios, który w ostatecznym rozrachunku może zadecydować o bycie lub niebycie Pro Evolution Soccer.

Reklama

Nie jest wiadome, czy prawa do marki UEFA Champions League trafią w ręce Electronic Arts, ale wszystko na to wskazuje. Kiedy deweloperzy z Kanady posiadali licencje na Ligę Mistrzów, powstała osobna gra z serii FIFA, bardzo dobrze wspominana przez graczy i pod wieloma względami pionierska. Z rozwiązań, które ukazały się w grze UEFA Champions League 06/07, czerpią kolejne odsłony serii. Jednym z takich rozwiązań jest niezwykle popularny tryb FIFA Ultimate Team, w którym do teraz rywalizują miliony graczy, również na arenie e-sportowej. Niewykluczone, że po latach oczekiwań, podobna produkcja pojawi się w związku z rozpoczęciem sezonu 2018/19.

Konami straciło wcześniej inną licencję, która trafiła do Electronic Arts. Mowa o prawach do marki FIFA World Cup, jednakże mimo tego, że faktyczne Mistrzostwa Świata startują za niespełna dwa miesiące, deweloperzy z Kanady nadal nie ujawnili żadnych informacji związanych z produkcją dotyczącą Mundialu w Rosji lub chociaż dodatku do FIFA 18.

Pro Evolution Soccer wraz końcowym gwizdkiem finału tegorocznej Ligi Mistrzów straci ostatnią oficjalną licencję piłkarską. Najprawdopodobniej pogłębi to przepaść, która dzieli japoński i kanadyjski symulator piłki kopanej, a może doprowadzi nawet do tymczasowego zawieszenia prac nad PESem.

Czy w FIFA 19 usłyszymy w końcu hymn Ligi Mistrzów? Bardzo możliwe, że odpowiedź na to pytanie uzyskamy przy okazji zbliżających się targów E3, które odbędą się już 12 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: Pro Evolution Soccer 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje