Reklama

Prison Simulator: Wirtualne więzienie z datą premiery

Gracz w Prison Simulator wcieli się w rolę strażnika więziennego i korzystając z pełni władzy, będzie pilnować porządku w fikcyjnym więzieniu w stanie Nebraska w USA. Historia składa się z wydarzeń fabularnych, które są regulowane za pomocą doświadczenia gracza. Produkcja jest skupiona wokół korupcji, narkotyków i kulisów życia więziennego.

W rozgrywce uczestniczą zarówno strażnicy jak i skazani. W pełnej wersji gry dostępnych będzie około 16 unikalnych rutyn, m.in. takich jak warsztat, czyszczenie więzienia, monitoring, czy nawet egzekucja więźnia. Ponadto, gracz będzie miał za zadanie odszukać uciekającego więźnia, naprawić awarię prądu w zakładzie karnym, uniknąć zamachu bombowego, a także rozwijać swoje więzienie i dokupować nowe przedmioty oraz ulepszać swój sprzęt. Producent zapewni również graczom więcej zadań pobocznych i nowe możliwości spędzenia wolnego czasu.

Reklama

"Cieszymy się, że nasz najważniejszy projekt już 4 listopada ujrzy światło dzienne. Optymizmem napawa nas także bardzo dobry odbioru prologu do gry, który w zaledwie kilka dni od premiery znalazł się w zestawieniu TOP3 spośród prologów z grupy PlayWay. Do tej pory liczba graczy Prison Simulator Prologue to ponad 665 tysięcy, a pozytywne recenzje utrzymują się na poziomie ponad 91%. Liczymy, że pełna wersja Prison Simulator spotka się z dużym zainteresowaniem, co będzie mieć przełożenie na wysoką sprzedaż tytułu, tym bardziej że w przyszłości chcemy rozwijać ten projekt" - mówi prezes zarządu Baked Games, Przemysław Bieniek.

Gra powstaje we współpracy z pracownikami zakładów karnych z USA. Współwydawcą tytułu jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec spółki. W dniu premiery Baked Games zaoferuje Prison Simulator w 10 wersjach językowych. Budżet gry wynosi 1,6 mln zł.

Pełna wersja gry Prison Simulator zadebiutuje na PC już 4 listopada. Symulator znajduje się w gronie najbardziej wyczekiwanych produkcji na platformie Steam - na wishliście zapisanych jest już ponad 164 tys. graczy. Docelowo gra będzie dostępna także na konsoli Sony i Microsoft oraz platformach VR.

Studio Baked Games 7 września 2021 roku dołączyło do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2 487 850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje