Prison Architect za darmo do 11 października

​Nietypowa gra strategiczna Prison Architect - polegająca na budowaniu więzienia - jest dostępna od 2012 roku, lecz wersja Ralpha oraz Early Access najwyraźniej się nie liczy. Odpowiedzialne za prace studio Introversion Software ogłosiło bowiem piątą rocznicę premiery, udostępniając grę za darmo.

Wystarczy udać się na Steam i pobrać produkcję, która pozostanie darmowa do 11 października. Do 12 października obowiązuje za to spora, 80-procentowa przecena, w ramach której możemy nabyć pełną wersją już na zawsze, za skromne 21,59 złotych. Jest też zestaw z DLC, wyceniony na 62,44 zł.

Wydawca - Paradox Interactive - opublikował także podsumowanie statystyk. Okazuje się, że gracze przez pięć lat (a może już od 2012 roku?) zbudowali niemal 9 milionów więzień i ugościli ponad 805 milionów więźniów. Przeprowadzono ponad 5,7 mln przeszukań cel i wykryto ponad 2,5 mln tuneli.

Reklama

Nasze zadania w Prison Architect nie ograniczają się do budowy kolejnych konstrukcji na wyznaczonym terenie i określaniu ich charakteru (cele, stołówka, izolatki, biura, stołówka i wiele innych). Zajmujemy się bowiem także szeregiem innych zadań, jak zatrudnianie personelu.

Kontrolujemy też rodzaj podawanego na stołówce jedzenia czy organizację sesji terapeutycznych i kursów dokształcających. Musimy dbać o to, by placówka radziła sobie z jak największą liczbą więźniów, ale także aby - w amerykańskim stylu - przynosiła jak największe zyski z pracy więźniów.

Pewną ciekawostką - traktowaną raczej po macoszemu - jest tryb ucieczki, w którym stajemy po drugiej stronie i wcielając się w rolę więźnia, musimy wydostać się z zakładu karnego. Po drodze poprawiamy statystyki naszej postaci i rekrutujemy członków naszego gangu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama