Reklama

PriorVR: Kombinezon, dzięki któremu "wsiąkniesz" do gry

Sukces Oculus Rifta - gogli rzeczywistości wirtualnej - otwiera furtkę kontrolerom ruchowym.

Gdy nasz umysł siedzi w grze, sterowanie ciałem jest bardziej naturalne od sterowania padem. Pomysł na udane rozwiązanie ma firma Yei Technologies wraz z PrioVR. PrioVR to wypełniony czujnikami kombinezon, który pozwala sterować postacią w grze poprzez ruchy ciała gracza.

W połączeniu z Oculus Riftem gracz może w pełni wsiąknąć w wirtualny świat i poruszać się po nim naturalnie bez wybijania się z rytmu rozgrywki. Producenci z Yei Technologies opracowali na razie dwa modele PrioVR - pierwszy (tańszy) wyposażony jest w 11 sensorów, a drugi (droższy) w 17.

Reklama

Każdy z czujników posiada magnetometr, żyroskop i akcelerometr - dzięki temu kombinezon działa ponoć ośmiokrotnie szybciej od Kinecta i PlayStation Eye. Dodatkowo urządzenie nie wymaga podłączania do komputera lub konsoli i funkcjonuje bezprzewodowo.

Twórcy PrioVR opublikowali filmik, na którym prezentują sprzęt na przykładzie opracowanego przez nich dema technologicznego. Na pokazy wykorzystujące prawdziwe gry musimy zapewne jeszcze trochę poczekać.

Nim jednak to nastąpi, Yei Technologies musi zgromadzić odpowiednie fundusze - producenci uruchomili zbiórkę na Kickstarterze. Na zrealizowanie projektu potrzebują 225 tysięcy dolarów i może im się udać - do końca akcji pozostało jeszcze 37 dni, a już teraz na koncie znajduje się ok. 47 tysięcy dolarów.

Oczywiście na darczyńców czekają stosowne nagrody - za 450 dolarów otrzymamy tańszą wersję kombinezonu, a za 625 dolarów droższą. Dorzucić się możecie na stronie http://goo.gl/TXRi3L. Poniżej znajdziecie wideo wiadomość od twórców i prezentację PrioVR:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy